Gerçek Zamanlı Çeviri

80 taneden daha fazla dili çevirebilme yeteneğine sahip olan Google Translate, artık gerçek zamanlı çeviri yapabilecek. Herkesin en çok ihtiyacı olan bu program, en son gelen güncelleme ile sesi yazıya dökebiliyordu. Özellikle seyahate giden ya da iş için yurt dışına giden insanların ihtiyacı olan çeviri programı artık daha kapsamlı bir hal alacak. Bu konuda gelen güncellemeler ile insanlar dertlerini kolayca anlatabildiği program, önümüzdeki aylarda gelecek olan güncelleme ile birlikte gerçek zamanlı çeviri yapabilecek.

Ses Komutu ile Çeviri Yapılabilecek

En çok sıkıntı çekilen durum ise bu programa yazı azarak çeviri yaptırmak oluyordu. Bu nedenle geç çeviri yapmak insanların sıkıntıya düşmesine neden olmaktaydı. Bu duruma geçen aylarda gelen günceleme ile çözüm bulan Google, Translate programına önümüzdeki günlerde bir güncelleme daha getirecek ve bu getirdiği güncelleme sayesinde android akıllı telefon, tablet ve cihazlar da gerçek zamanlı çeviri yapabilecekler. Bu sayede ses komutlarını yazıya çevirebilme yeteneğine sahip olan program, kullanıcıların, özellikle sık sık yurt dışına gidip gelen insanların işine oldukça fazla yarayacak.

Bu sayede insanlar stediği dili istedği dile sadece ses komutlarını kullanarak daha kısa zamanda çeviri yapabilecekler. The New York Times gazetesinin haberine göre gerçek zamanlı çeviri özelliği akıllı telefonlara da getirilecek. Bu sayede isteyen, istediği dili daha kolay ve daha rahat bir halde ses komutuyla çevirebilecek.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0