Ana SayfaTeknoloji HaberleriGoogle Akıllı Bir Zarf Tasarladı!

Google Akıllı Bir Zarf Tasarladı!

Google'dan yepyeni bir özellik!

-


Arama motoru devi Google, akıllı telefonları daha az kullanmaya teşvik etmek için üç yeni deneysel uygulama başlattı. Bu yeni uygulamalar, şirketin Dijital Wellbeing girişiminin bir parçası ve bunlardan biri temel olarak telefonunuzu bir zarfa koymanızı içeren benzersiz bir çözüm sunuyor.

Yeni uygulamalar 21 Ocak 2020’de kullanıma sunuldu ve insanların akıllı telefonlarını daha az kullanmalarına yardımcı olmak için üretildi. Bu zarf kullanıcıların arama yapmasına imkan da sunuyor. Ve dahası Google’ın Pixel 3A’sını destekliyor.

Uygulamaya Zarf adı veriliyor ve Google’ın Play Store uygulamasından indirilebiliyor. Uygulamada kullanıcı tarafından yazdırılması gereken bir PDF eki bulunuyor.Ardından şablonu kesip ve verilen talimatlara göre oluşturabiliyorsunuz.  Tamamlandığında, kullanıcılar Pixel 3A cihazlarını içine koyabilir ve sadece hızlı aramalar için sayı tuşlarını kullanabilir ve hatta saati söylemek için aynı numaralar yanıp sönebilir.

Zarf, akıllı telefon kullanıcılarının bağlantısının kesilmesine izin veren bir Google tasarım felsefesini uyguluyor. Ve belirli bir ortama daha fazla odaklanabilmek için dijital dikkat dağıtıcı unsurları susturmaktır. 

Ayrıca, zarfın oluşturulma şekli de bu süreçte önemlidir.  Bir kez mühürlendiğinde, kullanıcılar akıllı telefonlarına erişmek için mühürü yırtmak zorunda kalacaklar.  Bu nedenle, biri contayı yırtarak açarsa, sızdırmazlık ve yeniden açma için tasarlanmadığı için sıfırdan başka bir tane yapmak zorunda kalacaklar, bu sayede Google daha uzun süre kullanımı teşvik etmiş oluyor.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here