Google Amazon’un Uygulamasını Play Store’dan kaldırıyor.

Yeni yılın yaklaştığı ve alış verişlerin yoğunlaştığı bir süreçte, Google, Amazonun Android cihazlarda kullanılan uygulaması olan Amazon Shopping uygulamasını tamamen kaldırma eğilimine girdi.

Amazon’un bu süreçte biraz aç gözlü davrandığını belirtmemiz lazım. Çünkü Google Play Store üzerinden 3. taraf oyun ve uygulamalarının satılması yasak. Yani herhangi bir uygulama üzerinden Google Play Store da yayınlanmayan ve satılmayan oyunların satışa sunulması yasak. Fakat Amazon Shopping uygulaması ‘nın son gelen bir güncelleme ile bu kuralı çiğnediği ve güncellemenin Google Developer üzerinden yapılmaması Google ‘ı kızdırmış olmalı.

Şu anda Google, Amazon Shopping uygulamasına ait arama sonuçlarını kaldırmış durumda. Fakat direkt olarak bu uygulamaya hali hazırda ulaşmak mümkün. Google’ın bu süreçte Amazon’a kurallara bağlı kalması için göz dağı verdiğini söyleyebiliriz. Eğer kurallara uyma konusunda pozitif bir adım atılmazsa Google, Amazon Shopping uygulamasını tamamen Google Play Store ‘dan da kaldırılması söz konusu olacak gibi gözüküyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0