Google Apple’ya Meydan Okumaya Hazırlanıyor

Google piyasaya arama motoru olarak çıktı son yıllarda Google Adsense ile reklam çalışmalarında çığır açan Google tabiri caizse paranın dibine vurmuş gibi duruyor. Kazandığı parayı hem güncelleme hemde diğer teknoloji çalışmalarında çalışan Google her alanda Apple’ya meydan okumaya başladı. Cep telefonları, arabalar, akıllı saatler ve derken şimdide sağlıklı yaşam için Apple’nin başlattığı teknoloji proje olan çalışmanın benzerini Google’da yapacağını açıklıyor ve yapacağı teknolojik üründe Apple’nin yapacağından onlarca daha güzel özellikleri var.

Google Fit servisini ilk olarak akıllı telefonlar‘la uyumlu olarak çalışıtırıyor çünkü son zamanlarda çıkan adidas’ın Mi-Coach programlarına benzer programlarının Google Fit servisi ile uyumlu çalışmasını istiyor.

Google FitNabız ve adım ölçer özelliklerini uzun bir zaman içerisinde depolayan Google Fit bize sağlık konusunda öneriler ve grafik tablomuzu istediğimiz an ekrana getirecek. Üstelik Google reklamcılıkda devir açmış ve her yaptığı teknolojik ürüne reklam eklemeye hazırlanırken bu cihaz’ada reklamlar ekleyebilecek. Örnek olarak saatimizden web sitelere bakarken konuya uygun şekilde çıkacak reklamlardanda para kazanmayı hedefliyor.

Google ile Apple uzun bir yarışa girecek gibi duruyor ancak bu iki firmadan daha hızlı davranıp bildiğiniz gibi Samsung geçtiğimiz aylarda bir sağlık ürünü çıkarmıştı ancak bu yarışa henüz hiçbirşey bitmiş ve liderin kim olduğu belli değil

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0