Ana SayfaAndroid HaberleriGoogle Ara Projesi 2015'de Tamamlanıyor!

Google Ara Projesi 2015’de Tamamlanıyor!

-

Afet ve Acil Durum Toplanma Alanını Nasıl Bulabilirim?

Deprem gibi çevreyi olumsuz etkileyen doğal afetlerde güvende olabilmek için gidilmesi gereken Afet ve Acil...

Google Modüler Telefonda İddialı!

Google’ın LEGO telefonu olarak tanımlayabileceğimiz ARA Projesine dair video paylaşıldı, eğer projeyi ilk kez duyuyorsanız kısaca özetlerle üzerinden geçelim. Google’ın bu projesinde modüler, yani parçaları değiştirilebilen telefonlar oluşturmak temel amaç. Bu sayede kişi kullanım amacına göre kendi telefonunun özelliklerini kendisi belirleyebilecek.

Örneğin bir fotoğrafçıyı ele alırsak telefonunun kamerasını söküp yerine güzel, görüntü kalitesi yüksek bir kamera veya lens yerleştirebilecek. Google bu projeye 2013 yılında başlamıştı. 2015 yılında tamamlanacağına dair Google I/O etkinliğinde bahsetmişti. Uzun bir süredir gündemden uzaklaşan proje I/O etkinliğinde tekrar gündeme girdi.

Modüler akıllı telefon projesi gerçekten başarılı bir düşünce diyebiliriz, Google I/O etkinliğine dair video paylaştı, iyi seyirler.

-- Reklam --

Apple, iPhone Ultra’yı 2024’te Piyasaya Sürmeyi Düşünüyor!

Apple, önümüzdeki dönemde bir iPhone Ultra modelini ciddi şekilde düşünüyor. Bu model, Pro ve Pro Max modellerinin üzerinde yer...
Selin Polat
Selin Polathttps://www.cepkolik.com
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz