Ana SayfaTeknoloji HaberleriGoogle, arama sonuçlarına sürekli kaydırma ekliyor

Google, arama sonuçlarına sürekli kaydırma ekliyor

-

YouTube İçin En İyi Video Yapma Uygulamaları 2023

YouTube üzerinden para kazanmak isteyen herkes video içeriği üretebilmek için kolları sıvadı. Eğer siz de...

Çoğumuzun hatırlayabildiği kadarıyla, Google Arama ilk sayfasında size her zaman yalnızca sınırlı miktarda sonuç göstermiştir. Daha derine inmek için ikinci, üçüncü, dördüncü veya daha ilerideki sayfaya geçmeniz gerekir ki bu çoğumuzun muhtemelen nadiren yaptığı bir şeydir. Bu davranış, Google’ın 2021’de mobil cihazlardaki arama sonuçları için sürekli kaydırma özelliğini sunmasıyla yavaş yavaş değişmeye başlıyor. Ve şimdi, şirket aynı özelliği masaüstü bilgisayarlarda arama sonuçları için sunuyor.

Google, Twitter’da sürekli kayan sonuçları bugün ABD’de arama motorunu İngilizce kullanan masaüstü kullanıcılarına sunmaya başladığını belirtti. Mekanizma, arama sonuçlarının bir sonraki sayfasını başlangıçta gördüğünüz sonuçların altına otomatik olarak yükler ve yalnızca altı sonuç sayfasına ulaştığınızda durur. O zaman manuel olarak daha fazla sayfa yüklemeniz gerekir.

Google, değişikliğin arkasındaki mantığı açıklamamış olsa da, arama motorunun daha az alakalı olduğu ve çoğunlukla bir konu arayanlara her zaman en iyi değeri sağlamayan, arama için optimize edilmiş web siteleriyle dolu olduğu yönündeki son eleştirileri ele almak için yapıldı. Kaydırma mekanizması, sayfaların aşağısında potansiyel olarak daha alakalı diğer sonuçları bulmayı kolaylaştıracak ve bu da Google’ın algoritmalarını, bu daha alakalı sonuçları birçok kişi tıkladığında daha üstte gösterecek şekilde ayarlamasına yardımcı olabilir.

Google’ı tarayıcınızda açtığınızda, ABD’de yaşıyor olsanız bile yeni sürekli kaydırma henüz etkin olmayabilir. Bunun nedeni, Google’ın değişikliği aşamalar halinde sunarak her şeyin herkes için yolunda gitmesini sağlamasıdır. Aslında şirket, Brodie Clark Consulting tarafından Google özellikler zaman çizelgesinde tespit edildiği üzere, sürekli geri kaydırmayı denemeye ilk olarak Mayıs 2022’de başladı. O zamandan önce, arama sonuçları Ekim 2021 gibi erken bir tarihte mobil cihazlarda sürekli olarak kaydırılmaya başlandı.

-- Reklam --

Tesla Cybertruck Üretimi 2024’e Ertelendi!

Tesla'nın tuhaf görünümlü Cybertruck'ının, ilk olarak 2019 Kasım'ında duyurulduktan sonra bu yılın ortalarında seri üretime başlaması gerekiyordu. Bunun gibi...
Ahmet Ekinler
Ahmet Ekinlerhttps://ahmetekinler.com/
Uzmanlık alanı dijital medya ve pazarlama. Teknolojiye merakı ve aşırı ilgilisi onu teknoloji bloğunda makale yazma ve inceleme konularında uzman yapıyor. Her ne kadar Apple hayranı olsa da başarılı teknolojik ürünleri takdir eder.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz