Ana SayfaTeknoloji HaberleriGoogle artık Alphabet'in bünyesinde!

Google artık Alphabet’in bünyesinde!

-

Netflix’in yaklaşan reklam destekli servisi çevrimdışı görüntülemeye sahip olmayacak

Netflix, gelecek yıl Microsoft'un yanı sıra reklam destekli bir servis getirecek, ancak bu özellik çevrimdışı görüntüleme seçeneği olmadan gelebilir. Geliştirici Steve Moser, Netflix iOS...

Günümüzün en büyük ve en çok kullanılan arama motoru olarak tanımlayabileceğimiz Google, artık Alphabet‘in bünyesinde yer alıyor. Google şirket kurucuları Larry Page ve Sergey Brin tarafından oluşturulan Alphabet, en büyüğü Google olmak üzere bir çok yapıyı içerisinde barındıracak.

Bir çok şirketi bünyesinde barındıracak olan Alphabet içerisinde CEO koltuğuna Google CEO’su Larry Page oturacakken, başkan koltuğunda Sergey Brin yer alacak.

Google artık Alphabet'in bünyesinde! (1)

Nedir bu Alphabet?

Alphabet, Google dahil olmak üzere bir çok şirketi bünyesinde barındıracak bir kuruluş olarak tanımlanabilir. Bu sayede, farklı alanlarda çalışmalar sürdürürken Alphabet şirketler kuruluşları olsa da çalışmalar daha düzenli bir şekilde ilerleyecek. Şirketler Alphabet altında ayrı birer şirket olacak.

Google CEO’su değişti!

Yeni şirket Alphabet’in CEO koltuğuna geçen Larry Page, Google’da CEO koltuğunun boş kalmasına sebep oldu. Google’da boş kalan koltuğa Sundar Puchaci oturdu. 2004 yılından beri Google bünyesinde çalışmalar sürdüren Sundar Puchaci’nin başarılı işler çıkaracağından şüphe yok, daha önce de kendini kanıtlamış bir isim diyebiliriz.

-- Reklam --

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.