Google Artık Gördüğünü Tanıyabilecek!

Satın alım yapan internet devi olan Google son olarak Fransız şirketi olan Moodstock’un görsel tanıma uygulamalarına odaklanıyor.

İnternet devi Google’ın gözünden kaçmak hiç kolay olmasa da gözüne girmek de kolay değil diyerek yola çıkıyoruz. Yıl içinde çoğu büyük küçük şirketi satın alan Google Fransa merkezli bir şirketi daha satın alıyor. Moodstocks firması Google‘ı etkilemiş olmalıki Google akıllı cihazlarda görsel olarak nesneleri tanıyan uygulamayı sevdi.

 Şirketin İlk Ürünü Ne Olacak?

Moodstock adlı şirketin akıllı cihazların kamerası ile tanıma uygulamasını Google apisine ekleyecek. Bu sayede Google artık kendisi bu uygulamayı geliştirerek dahada iyi bir uygulama haline getirecek ve tanıma programı her türlü nesneyi tanıyabilecek.

 Google Servislerine Yeni Özellikler Gelebilir

Moodstock şirket sözcüsü bir açıklama yaparak ortaya atılan nesne tanıma programları ve çeşitli yazılımlar Google servisleri ile birlikte kullanılabilecek. Daha önce yayınlanmış olan Overlay uygulaması gibi. Buna benzer bir çok denemeler ilk kez Moodstock ile gerçekleştirilmemişti. Ancak Moodstock Apisindeki çalışma hızı oldukça yüksek.Bakalım Google neler ekleyecek ve nasıl bir uygulama haline gelecek…

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0