Ana SayfaTeknoloji HaberleriGoogle Balonları Ortalığı Karıştırdı

Google Balonları Ortalığı Karıştırdı

-

Bildiğiniz gibi Google’nin birkaç önce aldığı bir fikir ile tüm dünyaya internet getirmeyi planlıyordu. Yaptıkları bu yeni proje sayesinde tüm dünya internet ile tanışıp internet’in gelmediği yerlere bile internetin gelmesi bekleniyordu. Gün geldi ve çattı Google artık uzay’a Google İnternet Balonlarını göndermeye karar verdi ve ilk denemeler başladı ancak denemelerin birinde Google İnternet Balonu ortalığı karıştırdı.

Google yaptığı büyük araştırma ve büyük mekanizlamar sayesinde yaptığı bu proje’nin dünyada çok büyük yankı getireceğini hepimiz biliyorduk çünkü öyleki bir çölde veya bir kutupda olduğumuzu düşünürsek internetin çekmeyeceği kesin ancak Google sıkı çalışmaları ile bu tür bütün sorunları halletti ve milyar dolarlık yatırımlarına başladı.

Google uzaya internet balonlarını gönderirken geçtiğmiz cumartesi günü Yeni Zelanda acil servisine bir uçak kazası haberi geldi tüm ekip toplandı helikopterinden polisine itfayesinden ambulanslarına kadar detaylı bir ekip acilen yola çıktı ancak kaza zedenin olduğu yere geldiklerinde radar’a takılan ve uçak kazası diye otomatik kaza bildirilen uçak kazası değil Google’nin İnternet balonu olduğu anlaşıldı.

Google bu durumun ardından acil bir açıklama yaptı ve yaptıklar açıklama ile balanun kendilerine ait olduğunu açıkladı ancak balonu oraya göndermekdiklerini ve radar’ın balonlarını bir uçak kazası gibi düşünmesinin sebebinin rüzgar’ın neden olduğunu açıklayarak üstündeki yükü kaldırdı.

-- Reklam --

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.