Google Chrome, Web Sitelerinde Oturum Açmayı Kolaylaştırarak Geçiş Anahtarları İçin Destek Aldı

Google Chrome, web sitelerinde ve uygulamalarda oturum açmayı daha kolay ve daha güvenli hale getirerek şifreleri değiştirme umuduyla endüstri çapında yeni bir standart olan geçiş anahtarları için destek kazandığını duyurdu.

Geçiş anahtarlarıyla, kullanıcılar iPhone veya Android cihazlarını kullanarak kimlik doğrulaması yapabilir ve web sitelerinde oturum açarak parola gereksinimini ortadan kaldırabilir. iOS ve Android’in daha yeni sürümlerinde, geçiş anahtarlarını destekleyen web sitelerini ziyaret eden kullanıcılar, kimliklerini doğrulamak için güvenilir bir cihazda biyometrik kimlik doğrulamayı kullanabilir. Bir blog gönderisinde yazan Google, Chrome’a, kullanıcıların oturum açmak için Android veya “iPhone” cihazlarında bir QR kodu taramasına olanak tanıyan geçiş anahtarı desteği eklediğini söyledi. Parola desteği, Android’de Chrome’a da geliyor.

Bir masaüstü cihazda, yakındaki mobil cihazınızdan bir geçiş anahtarı kullanmayı da seçebilirsiniz ve geçiş anahtarları endüstri standartlarına göre oluşturulduğundan, bir Android veya iOS cihazı kullanabilirsiniz. Bu şekilde oturum açarken mobil cihazınızdan bir geçiş anahtarı çıkmaz. Siteyle yalnızca güvenli bir şekilde oluşturulmuş bir kod değiş tokuş edilir, bu nedenle, bir şifrenin aksine, sızdırılabilecek hiçbir şey yoktur.

1Password, PayPal, Microsoft, eBay ve daha fazlası dahil olmak üzere bir dizi başka şirket ve uygulama geçiş anahtarları için yaklaşan desteği tanıttı veya duyurdu. Google Chrome’da geçiş anahtarı desteği artık en son güncellemeyle birlikte sunuluyor. Geçiş anahtarları hakkında daha fazla bilgi edinmek için açıklayıcımıza göz atın.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0