Ana SayfaTeknoloji HaberleriGoogle Fiber Artık Daha Aktif

Google Fiber Artık Daha Aktif

-

İnternet erişiminin daha hızlı bir şekilde sağlanması amacıyla geniş bant uygulaması hayata geçiriliyor. Google’ın destek vererek; Google Fiber adı altında Amerika Kansas City’de tesislerini oluşturması sonucunda fiber projesini hayat geçireceği bildirildi.

1000’den fazla bölgenin bu kapsamda başvuru yaparak; fiber teknolojisinde öncü konumda bulunarak pilot bölge olmak istediği biliniyordu. Birçok şehrin arasından da Kansas seçilerek; bu alanda çalışmaların başlamasındaki yerleşke olarak kendisini gösterdi.

Google Fiber, İnternet Hızını Adeta Uçuracak

Teknoloji tarihinin en büyük gelişmelerinden bir tanesi olarak gösterilen Google Fiber ile bağlantı hızının Amerika standartlarının yüz katına çıkacak ve 1 gigabit/saniye olarak hizmet vermeye devam edecek. Toplam maliyeti 1.6 milyar dolar olarak belirlenen fiber teknolojisi, ilerleyen günlerde Amerika’da daha kapsamlı bir halde bulunacak.

Gelen haberlere göre Google Fiber teknolojisinin en çok kullanıldığı alan olarak eğitim ön plana çıkacak. Ayrıca 18 kenti daha bünyesine katacak olan Google Fiber kapsamında Charlotte, Nashville, Raligh-Durham ve Atlanta merkezli şehirler baz alınarak çalışmalar başlatılacak. Bu şehirlerde eğitim alanında büyük bir yol kat etmelerini sağlayacak olan Google Fiber farkıyla daha uygun koşulların meydana gelmesi sağlanacak.

Amerikan ekonomisini de olumlu yönde olacak şekilde etkileyecek olan fiber internet:; ülkemizde iki firma tarafından hizmete açılıyor. Bunun yanında Google Fiber’in de aktif bir biçimde çalışarak yeni şehirleri de bünyesine kattığını hatırlatalım.

Google fiber internet ile ilgili detaylı haberlere buradan bakabilirsiniz. Peki siz bu yenilik hakkında ne düşünüyorsunuz ? Ülkemizde bu hızları görmemiz için en azından 20 sene beklemek zorunda olduğumuzu biliyoruz. Umarız Türkiye’de de bu hızları kullanıcılara yaşatmak için en azından bi adım atılır.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here