Google Glass Piyasadan El Çekti

Son dönemde teknolojik unsurlar arasında, akıllı aksesuarlar da ön plana çıkmaya başladı. Bu doğrultuda öncü olarak liderlik eden ve bu konularda sürekli olarak güncel bir durumda bulunuyorlar. Son olarak akıllı aksesuarlara yoğunluk verilmiş durumda. Bu liderlik niteliğinde Google üstlenerek, gereken hizmetleri kullanıcılarıyla tanıştırmayı hedefleyen bir politika izliyor.

Akıllı Gözlükler Neden Toplatılıyor?

Son çıkan haberlerin ışığında olumsuz bir haber gündeme düştü. Google Glass’ın piyasadaki etkili faaliyetleri artık görülemeyecek. Daha önce de bu konudaki üretimin askıya alındığına yönelik bir duyuru yapan Google’dan bu konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı.Yaklaşık olarak 1500 dolar civarında satışa sunulan Google Glass’ın neden piyasadan kaldırıldığına ise anlam verilemiyor.

google akıllı gözlükler

google glass toplatılıyor

Google Glass’ın piyasadan kaldırılıması açıklanan tek gelişme olarak belirtilmedi. Google, yeni akıllı gözlüklerinde, Apple’da görev alarak, iPod’un babası olarak nitelendirilen Tony Faddell ile çalışacağını duyurdu. Anı zamanda Google Glass ekibine liderlik edeceğini de sözlerine ekledi.
Verilen bilgilerden hareketle Tony Faddell, son derece etkili bir tutum sergileyerek, Google Glass hakkındaki gelişmeleri en üst düzeye çıkarmada etkili bir rol oynayacak.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0