Ana SayfaTeknoloji HaberleriGoogle Glass Yasaklandı

Google Glass Yasaklandı

-

Google’ın sihirli gözlüğü olarak adlandırılan Glass, ABD’nin önemli sinema zincirinde yasaklandı.

Google tarafından üretilen ve satışa sunulan sihirli gözlük Class, dünyada hızlı bir şekilde yayılıyor. Fakat çoğu kurum ve kuruluş Google Class gözlüğünün olumlu yönlerinden daha çok olumsuz yönleri olduğunu belirtip kendi kuruluşlarında ve mekanlarında Google Class gözlüğünü yasaklıyorlar.

İşte bu yasaklara yeni bir yasak daha eklendi. Google Class gözlüğü ABD’nin ünlü sinema zincirinde kullanımı yasaklandı.

Alamo Drafthouse adlı ünlü ve kaliteli sinema zincirinde kullanımı yasaklanan Google Class’ın neden yasaklandığı ile ilgili ünlü sinema zincirinin CEO’su Tim League, attığı tweet ile bir açıklama yaptı.

Tim League, Google Class’ın artılarından çok eksilerinin olduğunu ve sinema deneyimini olumsuz anlamda etkileyeceğini belirterek şirket olarak böyle bir karar aldıklarını söyledi.

Ayrıca Tim League, Google Class’ın film kopyalamaya yardım ettiği için korsanlığa aracılık ettiğini düşünüyor.

Alamo Drafthouse sinema zinciri ABD’de çok ünlü bir sinema zinciridir ve halihazırda 15 adet sinemaya sahiptir. Ayrıca halihazırda hizmet veren 15 sinemanın yanı sıra aynı zamanda daha pek çok sineması da yapım aşamasındadır.

Bakalım bu yasak sinemanın müşterileri tarafından nasıl karşılanacak veya ne tepki verilecek hep birlikte göreceğiz.

-- Reklam --

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.