Google Hata Bulanlara 88 Bin Dağıttı!

Google’ın en çok kullanılan tarayıcılar arasında yer alan ve sürekli geliştirilerek daha fazla kişiye ulaşmayı başaran Chrome için adeta para dağıttı. Google, Chrome için hata ve açık bulduğunu söyleyen kişilerin çalışmalarını inceleyerek haklı bulduğu kişilere ödül verirken, toplam ödül 88 bin 500 Dolar’a ulaştı.

Sistemin yeni sürümünde, sistemde arıza ve açık bulan kişilere ödül vereceğini açıklaması ile birlikte bu konuda pek çok yazılımcı, Chrome üzerinde çalışmaya başladı.

En yüksek ödül 12 Bin

Yapılan başvurular sonucunda 62 yeni hata bulunan tarayıcıda tüm bu sorunlar giderilirken firma için de daha ekonomik bir şekilde tarayıcının güvenlik sorunlarına da çözüm bulmuş oldu. En yüksek ödülü alan kişi Cloudfuzzer isimli bir kişi oldu ve Cloudfuzzer 12 bin dolarlık ödül almayı başardı. Tarayıcının en çok FFmeg, ICU ve DOM bölümlerde hatalara rastlandı ve firma bu bölümler üzerinde çalışmalarını başlattı.

Pek çok uygulama konusunda çok önemli olan test aşamasını bu şekilde daha verimli geçirmeyi başaran Google’ın bundan sonraki süreçte de benzer uygulamalar yaparak uygulama ve tarayıcıları için güvenlik testlerini yaptırması bekleniyor. Her sürümünde daha stabil bir hale gelen Google Chrome, bu özellikleri ile birlikte tarayıcı piyasasında giderek daha da lider hale gelmeye başlarken, rakiplerinin bu konuda atak yapmaması onun için işleri çok daha kolay hale getiriyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0