Ana SayfaTeknoloji HaberleriGoogle Kamera Yenileniyor!

Google Kamera Yenileniyor!

-

Google Camera 5.3 sürümünün APK dosyalarının ortay çıkmasıyla, sürüm hakkında inceleme yapıldı ve gelecek olan özellikler ortaya çıktı. Camera ile gelen yeni özellikler neler?

Dikkatleri çeken ilk nokta uygulamanın RAW desteği sunacağı konusunda oluyor. Google Pixel modelleri için RAW dosyalarına destek veriliyor fakat bunların kaydının alınması için üçüncü parti kamera uygulamalarını tercih etmek gerekiyor. Sonunda Google, RAW desteği bulunan bir uygulama hazırlıyor gibi duruyor.

Ortaya çıkan yeni özellikler ise geniş açı bozulmasının düzeltilmesini sağlıyor. Bildiğiniz gibi geniş açı lenslerle yapılan fotoğraf çekimlerinde yüzler de dahil olmak üzere nesneler fotoğrafın yan kısımlarında kalırsa bozulmuş gibi gözüküyorlardı. Google bu problem için yazılımsal bir çözüm sunacak gibi duruyor.

Google Pixel 2

Google Camera uygulamasının Google Pixel ve Nexus modellerinde varsayılan kamera uygulaması olduğunu da belirtelim. Buna ek olarak, Google Pixel 2 geniş açı lens ile beraber satılmıyor. Ortaya çıkan söylentilere göre Pixel 3 ve Pixel 3 XL modellerinde çift ön kamera bulunacak. Sızdırılan görseller de bunu doğruluyor. Sunulacak geniş açı önleme özelliği de lenslerden birinin geniş açılı olma ihtimalini artırıyor. Eğer bunlar gerçeğe dönüüşürse, geniş açı özelliği bulunan özçekim kamerasıtla grup çekimleri çok daha keyifli olacak.

Kamera ile yapılan video çekimleri için uygulamanın en iyi kare oranını da otomatik olarak seçmesi mümkün kılınmış. Video sırasında ses kaydı için de birden fazla mikrofon kullanımına izin verilecek.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here