Ana SayfaTeknoloji HaberleriGoogle Kampüsü Yine İşgal Edildi

Google Kampüsü Yine İşgal Edildi

-

Google Pixel Fold’un Yüksek Çözünürlüklü Fotoğrafları Yayınlandı!

Geçtiğimiz günlerde Geekench kıyaslama platformunda 'Felix' kod adlı Google Pixel Fold telefonu ortaya çıkmıştı. Telefona...

Her sene olduğu gibi bu senede Google I/O konferansı öncesi Google kampüsü işgal edildi.

Önceki gün akşamı itibari ile Google I/O konferansı başladı. Tüm teknoloji dünyası tarafından merakla ve ilgiyle takip edilen Google I/O konferansı öncesi Google kampüsünde bazı davetsiz misafirler yer alıyordu. Geçen senelerde de var olan bu davetsiz misafirlerin amacı daha özgür ve gizli bir internet için seslerini duyurabilmek. Sanal ortamda sosyal ağlar üzerinden toplanan bazı özgürlük yandaşları olan kişiler, internette daha gizli ve özgür gezinmek istediklerini ve bunun için de teknoloji şirketlerinin adım atması gerektiğini belirttiler.

Ayrıca bu eylemde internette herkesin eşit bir hakka sahip olması gerektiği ve bunun içinde çalışmalar yapılmadığını ve bu eşitsizlikten dolayı rahatsız olduklarını da söylediler. Anonnymous gibi bazı önemli grupların da destek verdiği protesto da bu konferanslarda yeni milyar dolarlık cihazlar tanıtılacağına internette ki insan haklarının korunması konusunda gerekli konular ele alınmalı diye protesto da gerçekleştirdiler. Ellerinde ki pankartlar ile birlikte protesto yapan grup, internet ortamında yeterli özgürlüğün ve eşitliğin sağlanmadığını ve özgürlüklerin kısıtlandığı yönünde açıklamalarda yaptılar.

Ayrıca grubun önde gelen isimleri Google şirketinin çalışanlarının da yanımıza gelip protestomuza destek vermelerini istediklerini söylediler. Grup bir süre sonra polisler tarafından dağıtıldı. Ayrıca bazı kişilerde göz altına alındı.

-- Reklam --

ZTE Blade V41 Vita 5G Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Çinli teknoloji şirketi ZTE, bir zamanlar Huawei ile birlikte ABD yaptırımlarına maruz kalana kadar akıllı telefon pazarında belli bir...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz