Ana SayfaTeknoloji HaberleriGoogle Kullananlar Daha Zeki

Google Kullananlar Daha Zeki

-

Arama motorlarının en fazla kullanılanı olan Google, internet kullanıcılarının en çok yöneldiği platform olarak değerlendiriliyor. İnsanlarda da bazı izlenimler bırakan Google sayesinde; insanların kendilerine olan özgüveninde belirli bir artış gözlemlemek mümkün hale geliyor. Google sayesinde bu tür bir hissiyatlar ön plana çıkarak, bu kulvarda insanların psikolojik durumunda etkiliyor.

Google Kullananlar Zeki Oldukları Hissine Kapılıyor

Google
Google kullananlar kendini daha zeki görüyor

Google hakkında yapılan son araştırmayı Amerika’da bulunan Yale Üniversitesi üstlendi. Bilim insanlarının gerçekleştirdiği ve web aleminde yer alan arama motorlarını konu aldıkları araştırmada, söz konusu arama motoru optimizasyonunun insanların menfaatlerine yönelik gelişmelere ulaşılması anlamında gösterdiğini ortaya koydu. Arama motorlarının insanların içerisinde barınmayan özelliklere sahip olmasını sağlayacak bir etkiye sahip olduğunu da ortaya koydu.

302 katılımcı ile 9 farklı alanda gerçekleştirilen bu araştırmada, kişilerin herhangi bir konuda yaptıkları arama sonrasında bilgilendiklerini söyleyebiliriz. İnternet platformunda uyguladıkları bu işlemler sayesinde daha etkili bir çözüm üretme şansı da ortaya konularak, daha farklı bir biçimde öğrenme işlemini gerçekleştirdikleri için kendilerini daha zeki hissettikleri ortaya konuldu.

Google’ın da en çok kullanılan arama motoru olduğundan dolayı; insanlar üzerinde en fazla etkiye sahip olan platform niteliğinde olduğunu söylememiz mümkün olacaktır. Bu aşamada da insanların farklı hissiyatlara kapılmalarında etkili bir biçimde yer aldığını söyleyebiliriz.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here