Ana SayfaTeknoloji HaberleriGoogle ve Levis'ten "Akıllı Ceket" Geliyor!

Google ve Levis’ten “Akıllı Ceket” Geliyor!

-

Teknoloji devi olan Google ve tekstil piyasasının önde gelen şirketi olan olan Levis akıllı ceketlerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Google Glass cihazı ile giyilebilir teknolojiler aşırı derecede büyük bir önem kazandı. Google, geçtiğimiz yıl düzenlenen GoogleI/O 2015 etkinliğinde “akıllı kıyafetler” üzerine dünyanın en önde gelen tekstil firması olan Levis ile ortak çalışacağını açıklamıştı. Project Jacquard olarak adlandırılan bu akıllı kıyafet projesinin ilk ürünü akıllı kot ceket olarak duyurulmuştu. Ayrıca önümüzdeki yıl çıkacağıda Levis’in sitesinde yayınlanmıştı.

googlesmartjacket

 Bu akıllı ceket ile neler yapılabilir?

Akıllı ceket üzerinde olan sensörler sayesinde hareketlerimizi algılıyor ve bir yardımcı asisten gibi iş görüyor. Bu ceket ile gelen aramaları yanıtlayabilir, yol tarifi alabilir, kulaklığımızda çalan müziği değiştirebilir ve yakınımızdaki mekânları öğrenebiliriz. Aslında günlük hayatta bizi çok şaşırtacak bir ürün değil ancak Google ve Levis için büyük önem taşıyor ilerleyen zamanlarda daha başarılı ve bizleri şaşırtacak ürünler çıkacak elbet.

-- Reklam --

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

1 Yorum

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.