Ana SayfaTeknoloji HaberleriGoogle Maps Üç Yeni Özellik Kazandı...

Google Maps Üç Yeni Özellik Kazandı…

-

Google Maps deneyimi yeni verilen güncelleme ile daha etkili ve işlevsel bir hâle getirildi…

Navigasyonlar çıktığından bu yana adres soranlar azaldı desek yerinde olur. Hele ki cep telefonlarına kadar düşen navigasyon apk’ları ‘bana yerini söyle’ yerine ‘yer bildirimi at’ olayına kadar gitti. Artık teknoloji kimi insanları bıktıran hatta dükkanların camlarına yapıştırılan ‘adres sormayın’ yazılarının asılmasını engelledi.

Şimdi sizlere bu kolaylık sunan proğramların en kullanışlılarından olan harita uygulaması Google Maps’ın 9.20 versiyonu ile yeni bir güncelleme aldığını duyuralım.

maps-google

Google Maps geliştiricileri kendilerine gelen şikayetleri dikkate alarak uygulama esnasında rahatsızlık veren, uygulama da yol tarifi özelliği açıkken telefonunuz arandığında ve telefon görüşmesine başladığınızda arka planda uygulama sesli olarak yola tarif etmeye devam etmekteydi. Yeni güncellemeye eklenen bir özellik sayesinde Navigasyon ayarlarından bu yön tarifini görüşme esnasında sonlandırma seçeneğini işaretleyebiliyorsunuz.

google-maps a

9.20 güncellemesinin getirdiği en önemli yeniliklerden birisi de belirli mekanlar hakkında değerlendirme yaptığınız bölüme fotoğraf da ekleyebilecek olmanız. Böylece bulunduğunuz, gezdiğiniz bir yer hakkında görüşlerinizi daha iyi ifade edebilmek için değerlendirme yazısı yanında çektiğiniz fotoğrafları da gösterebileceksiniz.

Dikkat edilmesi gereken biz özellik ise Google Maps Timeline ya da Google Haritalar Zaman Akışı aslında birçok kişinin pek haberdar olmadığı ama gittiğiniz yerleri düzenli bir biçimde gösteren işlevsel bir özelliktir. Zaman Akışı’na gelen yeni bir eklenti ile artık tam olarak nerede olduğunuz çok daha doğru bir biçimde gösterilebilecek.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here