Ana SayfaTeknoloji HaberleriGoogle Maps’ten iOS’a Yeni Özellikler

Google Maps’ten iOS’a Yeni Özellikler

-

Apple’ın Maps adlı uygulama çıkarmasıyla beraber, Google Maps kullanımında düşüş yaşanmıştı. Bu yüzden Google harita uygulamasında bambaşka özellikleri iOS’a taşıyor. Bu açığı kapatmak ve iOS kullanıcılarını da kapsayacak bi uygulama geliştirmek isteyen Google, bu tür bir girişimde bulundu. İşte özellikler:

Daha Hızlı Yer Tarifi

Google Maps
Google Maps, iOS işletim sistemlerine uygun olarak yeni özelliklerle bezendi


Maps gibi harita uygulamalarının kullanılmasında temel bir özellik olarak ön planda kalan navigasyon seçeneğidir. Google Maps uygulamasında da bu özellik geliştirilerek, kullanıcıların en fazla rağbet ettiği özelliği daha da koaly bir biçimde kullanarak; “Directions to”komutunu vermeniz yeterli olacaktır.

Tam Ekran Özelliği

Çok fazla ilgi çekici bir özellik olarak görülmese de tam ekran olarak kullanıcılara sunulması daha detaylı bir görünüm ile istediğimiz konuma ulaşmamızı kolaylaştırıcı bir etken olarak değerlendirilebilir.

Toplu Taşıma Hatları

Google Maps, sadece kişisel aracınızla değil, toplu taşıma hatları üzerine de yoğunlaşarak gideceğiniz yere ulaşmanızı sağlayacak farklı seçenekleri sunan bir özelliği bünyesinde barındırmış. Eğer bir yere giderken toplu taşıma araçlarını tercih etmek istiyorsanız; ulaşmak istediğiniz konumu işaretlemek yeterli oluyor. Böylelikle Google Maps, size farklı toplu taşıma alternatiflerini sunabiliyor.

Puanlamalı Restoran Aramaları

Her restoranın en beğenilen yiyeceği ve içeceği hakkında bilgi verecek olan ve önceki müşterilerin puanlamalarını sizlere sunacak olan Google Maps, uygun fiyat seçeneklerini de sizlerle karşılaştıran bir detay olarak ön plana çıkacak.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here