Google Mobil, Sanal Operatör Oluyor

Teknoloji dünyasında yaşanan gelişmelerde bunun gibi bir çok örneğe rastlamak mümkün. Bu konu da en yakın verilebilecek örnek ise WhatsApp’ın da aynı atağa geçmesi olacaktır. Konu ile ilgili açıklama yapan Google yetkilileri, şirketin oldukça çok yakın bir zaman dilimi içerisinde Google Mobil adı altında mobil öperatör ağı kuracağını bildirdi. Fakat bu operatörün alt yapısı olmamakla beraber, Fenercell gibi sanal bir ağ olması çok muhtemel.

Sadece Amerika’da

Google Mobil
Gelişen teknoloji dünyasında adından sıkça bahsettiren firmalar arasında bulunan Google firması da bu konu da Pazar arayışlarına devam etmektedir ve kendi çaplarına uygun bulduğu pazarlara girmektedir. Bir atak daha bekleniyor olması ise şirketin güvenilir kaynaklarından edinilen bilgilerdir. Şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde hayata geçirilecek olan bu proje, hangi operatör adı altında olacağı ise şimdilik yapılan açıklamalarda belirtilmemiştir.

Sanal operatör piyasasında bir takım yenilikler getirmeyi hedeflediklerini ve yeni hizmetler amaçladıklarını belirten yetkililer, internet dünyasında düşen aramalar sorunu için de bu piyasanın bir yardımcı niteliği taşıdığını bildirdi.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0