Google Penguen 3.0 güncellemesini duyurdu

Google her dönem algoritma yapısını gelişen arama trendleri ve sitelerin bu yönde yaptıkları çalışmaları göz önünde bulundurarak değiştiriyor. Google tarafından en son güncelleme ise 2 gün önce geldi. Cepkolik ekibi olarak bu güncelleme ile gelen bazı başlıkları aktarmak istiyoruz.

Güncellemenin adı Penguen 3

Öncelikle Penguen 3 güncellemesi henüz tamamlanmış değil. Google güncellemenin test aşamasında olduğunu ilerleyen günlerde finalize olacağını söyledi. Bu güncelleme ile google spam sitelere karşı bir savaş açmış durumda. Hatırlarsınız daha önce ülkemizde de pek çok büyük haber sitesini uyarmış ve yaptırım uygulamıştı.

Bu güncellemenin gelmesiyle pek çok internet sitesinde ziyaretçi sayılarında düşüş/artış yaşanmış olabilir. Google’ın bu güncelleme ile getirdiği diğer yeniliklerden biri de otomatik yapılan SEO çalışmaları oldu. Bu ne demek oluyor, otomatik yapılan yani binlerce siteye gönderilen otomatik yorumlar, sitenizin linklerini 50-100 siteye otomatik göndermek (backlink almak) gibi yapılan fake çalışmaların tamamı artık google tarafından kara listeye alınmış durumda.

Son olarak özetlemek gerekirse aşırı ve gereksiz backlinklerden kaçının diyor ve yazımıza son veriyoruz.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0