Ana SayfaTeknoloji HaberleriGoogle Play, App Store'u geçti!

Google Play, App Store’u geçti!

-

Teknoloji dünyasında ki gerek donanımsal gerek ise yazılımsal anlamda firmaların sıkı rekabeti bitmiyor. Google ile Apple da bu rekabetin en görünür ve büyük örneğidir diyebiliriz. İki dev teknoloji firmasının uygulama mağazaları ile birbirine meydan okuduğunu bilmekteyiz.

Android uygulama platformunun gelişimini sürdürmüş olduğu senelerde iOS uygulama mağazası olan App Store‘un doğal olarak gerisinde kaldığı bilinmekte. Android’in bu gelişim sürecini son derece hızlı bir şekilde kapatması, iOS uygulama platformu olan App Store ile aralarında farkı da kapatmasını sağladı.

Buna rağmen uygulama geliştiricilerin, iOS uygulama platformu App Store’da illegal uygulama yüklenememesi sebebi ile Android uygulama platformu olan Google Play‘e göre daha fazla gelir elde etmeleri onları Android’e soğuk bakmalarını sağlıyordu. Ancak artık Android kullanıcılarının birçoğu APK dosyalarını kullanarak illegal uygulama yüklememekte ve bu bilinçli kullanıcılar ile Android uygulama platformu olan Google Play’de de illegal uygulamaların engeline takılmayarak uygulama geliştiricilerin kazanç sağladığı bir ortam haline gelmiştir diyebiliriz.

App Store, Google Play'in gerisinde kaldı!

Açıklanmış olan verilere göre Android uygulama mağazası Google Play’in uygulama geliştiricilerin lehine, olumlu yönde bir ilerleyişi olduğunu söylemek mümkün. Açıklanan verilerde tarihte ilk defa uygulama geliştiriciler Google Play’den App Store’a oranla daha fazla gelir elde etmiş durumdalar. Opera Mediaworks’un raporuna göre %45.77 oranında; uygulamalarda ki reklamlardan elde edilen gelirleri Google Play ile elde edildi. iOS uygulama platformunda ki reklam gelirleri  %45.44 oranında kalmaktadır.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here