Ana SayfaTeknoloji HaberleriGoogle Play Store Apple İzinden Gidiyor

Google Play Store Apple İzinden Gidiyor

-

Apple tarafından sunulan hizmet tutulunca ki tutulmaması mümkün değil Google Play Storetarafından da uygulamaya geçiriliyor.

Google Play Store, Apple tarafından uzun bir süredir uygulanan ve kullanıcıları memnun eden önemli bir promosyon hizmetini kendi kullanıcıları için de sunmaya karar verdi. Play Store üzerinden yüzlerce uygulama dikkatinizi çekmiştir. Bu uygulamalardan çoğunluğu ücretsiz olurken belirli bir tabana oturtulmuş başarılı uygulamalar ise ücretli olarak sunulmaktadır.  İşte bu paralı uygulamaların geliştiricileri tarafından verilecek olan promosyon kodları sayesinde paralı olarak sunulan bu uygulamaları Google Play Store kullanıcıları ücretsiz olarak kullanabilecekler.

google_play_3

Google Play Store geliştirici konsolu yardım sayfasında yer alan bilgilere göre, uygulama geliştiricileri yıl içerisini dört parçaya ayırmışlar ve her üç aylık dönemler boyunca toplamda 500 promosyon kodu dağıtılması planlanmış. Toplamda yıl içinde 2000 promosyon kodu dağıtılacak olup, her çeyrek de 500 kodluk bu limit içerisinde; uygulama hediyeleri ya da uygulama için promosyon kodları da yer alacak. Üç ay içerisinde kullanılmayan kodlar ise sonraki çeyrekte silinecek, devredilme imkanı verilmeyecek.

Google, söz konusu kodların kullanılma özelliklerine dair de bazı önerilerini duyurdu. Buna göre bir oyun yalnızca belirli bir etkinliğe katılan oyuncuların erişebileceği bir karakter ya da dekorasyon gibi özel bir öğeye sahip olabilecek. Geliştirici ise sadece promosyon kodlarının yer aldığı kartları bu etkinlikte dağıtabilecek; kullanıcılar da elde ettikleri promosyon kodlarını bu öğenin kilidini açmak için kullanabilecekler.

İkinci bir niyet ise uygulama geliştiricilerinin promosyon kodlarını yerel firmalar üzerinden dağıtarak kullanıcıları uygulamayı denemeye teşvik etmeleri yönünde. Google ek olarak geliştiricilerin “arkadaş ve aile” kodları dağıtarak bunu kendi arkadaşlarıyla paylaşabileceklerini de belirtiyor.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here