Ana SayfaTeknoloji HaberleriGoogle Servisleri Kullanıcı Sayısı Rekor!

Google Servisleri Kullanıcı Sayısı Rekor!

-

Google’a ait olan Android, Chorme ve YouTube servislerinin ayrı ayrı her birinde Google Servisleri Kullanıcı Sayısı 1 milyar kişiyi aştı.

Dün akşam başlayan I/O 2015 etkinliğinde önce Android M başta olmak üzere pek çok platform ile ilgili bilgi sunan Google, bir takım rakamsal veriler de verdi. Bu veriler doğrultusunda Google’a ait olan YouTube, Android ve Chrome uygulamalarınında Google Servisleri Kullanıcı Sayısı 1 milyar kişiyi geçti.

Android, Chorme ve YouTube servislerindeki kullanıcı sayısı ile ilgili olarak Google Başkan Yardımcısı Sundar Pichai, çok kullanılan ve popüler bir servis olan Gmail’in aylık olarak aktif kullanan sayısının 900 milyonu aştığını bildirdi. Mountain View adlı arama şirketinin belirlediği bu rakamlar doğrultusunda tüm uygulamalarında en geniş kullanıcı kitlesini yakalamak için hedeflerini bu doğrultuda sürdürdüklerini ve hayata geçirdiklerini söyleyen Google Başkan Yardımcısı Sundar Pichai, Google Servisleri Kullanıcı Sayısının 1 milyar kişiyi aşması ile birlikte alanlarında yetenekli ve ne kadar değerli olduklarını söyledi.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here