Ana SayfaTeknoloji HaberleriGoogle SongZa'yı Satın Mı Alıyor?

Google SongZa’yı Satın Mı Alıyor?

-

Google’dan Songza ya Teklif Google’ın müzik katogorilerinde istenilen zamanda doğru şarkıyı bulmaya odaklanan müzik uygulaması Songza’yı satın almaya hazırlandığı söylentiler arasında yer almakta. Ancak The New York Post’un haberine göre, Google özellikle ABD’de popüler olan uygulama için çok büyük mevlaları gözden cıkarıcak gibi durmuyor. The Mountain View merkezli şirketin Songza için 15 milyon dolarlık bir teklifte bulunacağı belirtilmekte. Songza’nın Spotify ve Pandora gibi ağır siklet müzik servislerine rakip olması mümkün gözükmüyor.

songzaAncak uygulama kullanıcı aktivitelerine göre şarkı seçiminde bulunan çalma listeleri sayesinde genellikle pozitif yorumlar alıyor. Pandora, iTunes Radio ve diğer müzik servislerinin favori şarkıcı ve şarkıları temel olarak alan sistemiyle karşılaştırıldığı zaman Songza’nın sistemi farklı bir yerde duruyor.

Bu haberin ardından insanların aklına Google Müzik Arşivi işine mi giriyor sorusu takıldı ancak gerçekten böyle bir durum olabilir hem google Google Adsense reklamları sayesinde diğer firmalardan birkaç adım önde olduğu gibi kendi bütçesi ilede harika işlere imza atabilir ancak telif hakkı sorunlarından mutlak süretli korkması gerekiyor ve tedbirlerin ona göre alınması gerekiyor çünkü her firmanın amacı kendi müzik arşivini yükseltmek ve mahkemeye açılan müzik arşivlerinin telif hakkı dosyalarının ardından hemen diğer müzik arşivi firmalarıda bireysel başvuru yaparak rakip adını kötüye çıkartmaya çalışıyorlar şuanda net belli olmayan bu durum karşısında Google neler yapacak merakla bekliyoruz

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here