Google Stadia ve GeForce Now LG TV’lere Geliyor!

LG, akıllı telefon pazarında pek fazla başarı gösterememiş olsa da şirket diğer teknoloji alanlarında oldukça başarılı işler yapmaya devam ediyor. Şirket her yıl tanıttığı televizyon serilerde 2021 yılı içerisinde de yenilerini eklemeye hazırlanıyor. LG, yeni çıkaracağı televizyon modellerinde bir değişikliğe daha imza atıyor.

Bugün itibariyle firma 2021 televizyonlarının içerisinde Google Stadia ve GeForce Now entegrasyonu olacağını duyurdu. Bilindiği üzere Google Stadia, Android TV modellerinde sunulmuş durumda.

Ancak LG‘nin webOS modellerinde de sunularak ilk defa Google platformu dışında bir üründe yer alacak. GeForce Now ise hiçbir televizyon platformunda yer almıyor. LG bunu ilk defa sunan firma olacak.

LG, Google Stadia desteğini ilk olarak 2021 yılının ikinci yarısında çıkaracağı televizyonlarda sunmayı planlıyor. Kullanıcılar hiçbir cihaza ihtiyaç duymadan oyunlarını istedikleri gibi oynayabilecekler.

Bununla birlikte Google Stadia desteği ilk olarak destek verilen bölgelerde sunulacak. GeForce Now desteğinin ne zaman sunulacağı konusunda ise henüz bir bilgi bulunmasa da onun da yılın ilerleyen günlerinde sunulması bekleniyor. Stadia‘da olduğu gibi kullanıcılar hizmet mağazasından oyunlarını satın alabilecekler ve televizyonlarına aktarabilecekler.

Buna ek olarak GeForce Now, kullanıcıların diğer platformlardan satın aldığı oyunları oynamalarına da izin verecek. Bu hizmet de şuan için desteklenen bölgelerde sunulacak. Sunulacak olan bu iki yeni hizmet webOS ve akıllı televizyon platformunda LG Content Store‘da yer alacak.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0