Ana SayfaTeknoloji HaberleriGoogle Tango ile Arttırılmış Gerçeklik

Google Tango ile Arttırılmış Gerçeklik

-

Google’ın sanal ve arttırılmış geçeklik çalışmaları devam ederken Tango ile Lenovo Phap 2 Pro desteği geldi. İlerleyen günlerde oldukça fazla görecek olduğumuz platform bizleren ne gibi şeyler sunuyor beraber bakalım.

VR(Virtual Reality) sanal gerçeklik ile AR (Augmented Reality) arttırılmış gerçeklik günümüzün en popüler teknolojisi demek mümkün.

Hatırlayacağınız gibi elimize şapkamızı alıp kafamızın önüne getirdiğimiz zamanları. Hani Nokia 6600 kullanıyorduk kamerası ile sinek avlardık. Bu şekilde oyunlar yer alıyordu. İşte bu tür oyunlar şuanki teknolojilerin habercisiydi.

Akıllı telefon zamanı içerisine girince her şey farklı bir boyuta geçiş yaptı. Bunu kanıtlayan en iyi örnek Pokemon GO oldu.

Google Tango ile artırılmış gerçeklik

Google Tango platformu, sunduğu API’lar ile beraber arttırılmış gerçeklik ile oyunlar yapmamıza ve geliştirmemize izin veriyor.

Buradan Google’ın Tango uygulamalarına detaylı inceleyebilirsiniz.

Derinlik ve hareket sensörü bulunan kamera ile birlikte Lenobo Phap 2 Pro modelinde Google tango desteğini görmüş olduk.

Kamera aslında arkasında yer alan görüntülerin üzerine telefon üzerinde yer alan jiroskop ve hareket sensörlerini beraber çalıştırarak sizlere yaşayabileceğiniz en fazla deneyimi sunmaya çalışıyor. Ayrıca etraftaki cisimleri en güzel şekilde mapping edebilen yakınlık sensörü olmazsa olmaz diyebiliriz. Lenovoda ilk kez denenilen bu Tango desteği ilerleyen günlerde bir çok telefonda daha denenilecektir.

Bakalım ilerleyen günlerde bizleri ne gibi yenilikler ve değişiklikler bekliyor. Merakla bekliyoruz.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here