Ana SayfaTeknoloji HaberleriGoogle Youtube Platformuna Alışveriş Özelliği Ekleyecek

Google Youtube Platformuna Alışveriş Özelliği Ekleyecek

Amazon ve ebay gibi geniş çaplı alışveriş hizmetlerine rakip olarak Google da Youtube'u kullanmaya karar verdi. Açıklanan son duruma göre, ürün almadan önce birçok insanın inceleme videolarını izlediği ve Google'ın da bundan yararlanacağı belirtildi....

-

E-ticaret siteleri artıyor. Şimdi de Google‘ın YouTube’a bir alışveriş özelliği ekleyeceği bildirildi. İzleyicilerin doğrudan video paylaşım platformunda ürün satın almasına olanak tanıyan yeni özellik şu anda test aşamasında.

Bloomberg’in raporuna göre YouTube, belirli içerik oluşturuculardan videolarındaki ürünleri almaları için teşvik ediyor. Bu sayede Google, yeni e-ticaret özelliğini YouTube’a tam olarak entegre etmeden önce analiz ve alışveriş araçları için veri toplamayı hedefliyor.

Bir şirket temsilcisi, içerik oluşturucuların videolarında etiketledikleri ürünler üzerinde kontrol sahibi olacağını doğruladı. Ancak, özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı, YouTube’un kesilmesi ve sürecin doğası gereği nasıl işlediği konusunda resmi bir açıklama yok.

Şu anda video paylaşım devi, ücretli abonelikler aracılığıyla içerik oluşturucuların gelirinden % 30 kesinti yapıyor. Bununla birlikte, platformu ürün satışları için kullanma ücreti muhtemelen bu rakamdan daha az olacaktır.

Google Youtube Platformuna Alışveriş Özelliği Ekleyecek

YouTube videolarının çoğunun ürün incelemeleri olduğu ve çok sayıda kişinin bir satın alma işlemi yapmadan önce bu videoları izleyip bilgi sahibi olduğunu biliyoruz. Yerleşik bir e-ticaret arayüzü aracılığıyla YouTube, bu kullanıcı davranışından faydalanabilir ve potansiyel olarak büyük karlar elde edebilir.

Bunun yanı sıra Google, bu yılın başlarında çevrimiçi pazarı olan Google Alışveriş için Shopify desteğini duyurdu. Shopify, yeni YouTube özelliğinin geliştirilmesinde teknoloji devine de yardımcı oluyor.

Amazon ve Facebook gibi rakipleri gibi, Google da milyarlarca dolarlık e-ticaret endüstrisinin saf gücünden yararlanma niyetinde. Ayrıca, YouTube’un keşfedilmemiş bir satış fırsatı madeni olduğu düşünüldüğünde, Google’ın alışverişi entegre etme kararı çok basit.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

KaynakBloomberg

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here