Ana SayfaTeknoloji HaberleriGoogle’dan Müzik Arama ve Müzik Çalma Çalışması

Google’dan Müzik Arama ve Müzik Çalma Çalışması

-

Google Yeni Kapı Zilini Tanıttı – Tam 180 Dolar!

Google, kablolu bir bağlantıyla gelen ikinci nesil Nest Doorbell'i resmi olarak piyasaya sürdü. Pil ömrü veya...

Hayatımızın bir bölümünü müzikler oluşturabiliyor diyebiliriz. Üzüldüğümüz anlarda heyecanlı olduğumuz anlarda hayal kurmak istediğimiz anlarda genelde insanlarımız müzik dinleyerek ruhlarını dinlendirirler. Hatta öyleki ”Müzik Ruhun Gıdası” sloganını belki bilmeyen yoktur. Müzikler iyi güzel hoşda tek derdimiz bazen istediğimiz müziği kolayca bulamayıp dinleyememiz olmuştur. İşte bu noktada pek çok alanda yenilikler getiren Google arama motoru akıllı telefonlarda kullanılan uygulamasına bir yenilik getirdi ve bu yenilik ile artık istediğimiz müzikleri daha kolay bulup daha kolay dinleme imkanımız olacak.

Gogole Arama Ürün Müdürü Jason Douglas kendi resmi blog’unda yaptığı açıklama bizleri gayet sevindirdi. Artık cep telefonumuzdan dinlemek istediğimiz kişinin adını yazıyoruz ve adını yazdığımızda o sanatçının tüm müzikleri karşımıza beliriveriyor üstelik öyleki tüm müzikleri çalınıyor yani telefonumuzda ne kadar müzik çalma programı varsa hemen müzikler o programa göre uyarlanıyor ve bizlerede eşsiz müzik dinlemenin keyfini sürmek kalıyor.

Şimdilik sadece ABD android telefonlarında işleve başlayan bu uygulama çok tutulmuş görünüyorki Google firması bu işlevselliği tüm dünya ülkeri için açmış olduğu özel dil ve özel domainlerine yüklemeye çalışıyor üstelik bu işlev TuneIn, Spotify, Rdio, iHeartRadio, YouTube ve Google Play Music gibi tüm müzik uygulamaları ile eş değer çalışıyor.

-- Reklam --

OnePlus Buds Pro 2 teknik özellikleri sızdırıldı

OnePlus, yeni üst düzey gerçek kablosuz kulaklıklar üzerinde çalışıyor. OnePlus Buds Pro geçen yılın Ağustos ayında piyasaya çıktı, bu...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.