Google’dan Web Reklamları Sevindirecek Çözüm!

Google web reklamları için daha hızlı açılma ve daha az enerji tüketmesi için bir yöntem geliştirdi. Bildiğiniz gibi reklamlar enerji ve performans düşmanı.

İnternet reklamları hepimizin baş belası diyebiliriz. Reklamlar gerekli elbette bir sitenin ayakta durabilmesi için. Ancak öyle siteler var ki bir sayfada 10’dan fazla reklam görmek mümkün. Çoğu kullanıcı reklam engelleyici eklentiler kullanmak zorunda kalıyorlar.

Google bunun üzerine bir teknoloji geliştirdi. Aslında bilinen bir yöntem. A4A (Amp for ads) teknolojisi temel alınmakta. A4A, internet de gördüğünüz reklamların hızlı açılmasına yarıyor.A4A’yı kullanan siteler arasında BBC, Guardian, Wall Street Journal gibi birçok gazete bulunuyor. HTML kodlarına göre yaklaşık 10 kat daha hızlı açıldığını söylemek mümkün.

a4a

Google’ın hedefinde ise akıllı cihazlar ve tabletler diyebiliriz. Bu cihazlar için geliştirdiği Amp ile daha düşük güç tüketimi sağlıyor. Ayrıca reklamlarda daha hızlı görüntüleniyor. Ne zaman kullanıcılara sunulacağı ise bilinmiyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0