Google’dan Wordpress Engeli

İnternet platformunda istediğiniz içeriğe kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Yalnız bu bilginin doğruluğundan emin olmak mümkün değil. Ayrıca zarlı içeriklerin bulunduğu sitelere de yanlışlıkla giriş yaparak tadınızı kaçıracak sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. İnternet, genel olarak hayatımızı kolaylaştırıcı bir unsur olarak göze çarpsa da bu tür olumsuzluklarla da kendinden uzaklaşmamıza neden olabiliyor.

Wordpress’te Tehlikeli Yazılım içeren Siteler

İnternette ortamında herkesin kendi alanına ve kişisel zevklerine hitap eden siteler bulunuyor. Yalnız bunun dışında Zaralı içeriklere de maruz kalma tehlikesiyle her an karşılaşabiliriz. Herkesin sanal platformda istediği konularda içerik girmek hakkı bulunduğundan bazen zararlı içeriklerle de mağdur olabilme olasılığı bulunuyor. Yalnız güvenlik şirketleri bu tarz siteleri her ne kadar kapatmak istese de milyonlarca sitenin arasında ne kadar başarılı olacağı muamma.

Sözünü ettiğimiz konuya bir güvenlik şirketi el atmaya karar verdi. İnternetteki zararlı içeriklere sahip tüm sitelere erişimi engellemeyi planlayan bu firmanın ilk işi Wordpress’ten başlamak olacak.

Güvenlik Şirketi Sucuri’nin açıklamalarına göre 11.000’in üzerinde Wordpress platformlarını kara listeye aldı. Toplamda 100.000’in üzerinde site ise SoakSoak.ru adlı kötü yazılım içeren bir sistemden etkilendi.

Zararlı yazılımların bulunduğu Wordpress sitelerini ziyaret edenler; bilgisayarlarına kötü bir yazılımın otomatik bir şekilde yükleneceği bir siteye yönlendiriliyor. Güvenlik açığının olduğunu kısa sürede öğrenen Google, bu açığı kapatmak için bir çalışma başlattı

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0