Google’ın Hedefinde Twitter Mı Var?

Almanya’nın önemli ekonomik gazeteleri arasında gösterilen Handesblatt’ta yer alan bir haber, internet dünyasında büyük ses getirdi. Google’ın Twitter’ın hisselerini alacağı yönünde olan haberin ardından gözler Google ve Twitter’a çevrildi.

Henüz konuyla ilgili iki firmadan da resmi bir açıklama yapılmamış olsa da bu gelişme ile birlikte Twitter hisse değerlerinde ciddi bir artış görülmeye başlandı. 5 Şubat’ta mali durumun Twitter tarafından açıklanacak olması, bu ortaklık için Şubat sonrasında gelişmelerin yaşanabileceği yönünde yorumlansa da özellikle mali durumda düşük rakamlar çıktığı takdirde Google’ın daha fazla hisseye talip olacağı yönünde iddialar da var. Bu iddialara göre Google’ın bu hisse alımı için ayırdığı bütçe 40 Milyar Dolar.

Daha önce de gündeme gelen bu tür iddiaların bu kadar ciddi bir haber mecrasında yer alması, bu sefer bu satın almanın gerçekleşeceği yönünde algı yaratsa da bu konuda neler olacağı, 5 Şubat’taki açıklamaların ardından netlik kazanacağı bekleniyor. Google’ın böyle bir atak sonrasında internet dünyasında daha güçlü hale geleceği ise kesin.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0