Ana SayfaTeknoloji HaberleriGoogle'ın yeni mesajlaşma uygulaması Allo geliyor !

Google’ın yeni mesajlaşma uygulaması Allo geliyor !

-

Google I/O 2016 etkinliğinde Google’ın yeni mesajlaşma uygulaması Allo resmi olarak duyuruldu. Allo uygulaması hakkında bilmek istedikleriniz haberimizin devamında…

Google I/O 2016 etkinliğinde duyurularına devam ederken yeni bir mesajlaşma uygulaması olan Allo isimli uygulamayı resmi olarak duyurmuş oldu.

Google Allo, son dönemde güvenlik sıkıntıları çıkan diğer mesajlaşma uygulamaları karşısında Google Assistan ile beraber gelen Allo uygulaması ile güvenilir Allo uygulaması olarak tanıtımını yapmış oldu..

Google Allo özellikleri hakkında bilgi verelim …

google-io-2016

Öncelikle bu uygulama ile Google bir diğer mesajlaşma uygulaması olan Hangouts‘un yerini almayacak. Çünkü Allo, Google’ın yeni iletişim anlayışının bir ürünü olarak planlandı ve yazıldı.

Diğer mesajlaşma uygulamaları gibi Allo‘ya bağlanmak için telefon numaranız veya Google hesabınızla giriş yapmanız şart oluyor. Uygulamada diğer mesajlaşma uygulamalarında görülen temel işlevlerin hepsi bulunuyor. Görüntülü konuşma dahil.

Ancak uygulamada farklılık gösteren bazı sticker’ların özel olarak tasarlandığını duyuralım.

google-io

Allo’nun bir diğer önemli özelliği de diğer mesajlaşma uygulamalarında pek rastlayamayacağınız Google Asistan ile beraber gelmesi.

Google Asistan sayesinde direk olarak Allo‘ya soru sorup örneğin yakınınızdaki benzinliği sorabiliyor ve anında cevap alabiliyorsunuz.

Diğer chat botlarına kıyasla çok daha akıllı ve kabiliyeli olduğu söylenen Google Asistan ile birçok farklı konuda “sohbet” edebiliyor ve sorularınızın cevabını alabiliyorsunuz.

google-allo-2

Örneğin ünlü takımların son maçlarının skor sonuçlarını bu asistana sorarak cevabını anında alabiliyorsunuz. Üstelik cevaplar bununla da sınırlı kalmayıp sorularınızın içeriğine göre size görsel olarak gerek resim gerekse video olarak da bilgi verebilme kabiliyetine sahip. Mesela, sevdiğiniz bir futbolcunun hareketlerini video olarak seyredebilirsiniz.

Yukarıda yazdıklarımıza ek olarak da Allo‘da yapılan tüm konuşmaların şifrelendiğini ve bu nedenle çok güvenli olduğunu da hatırlatalım.

Google Allo uygulaması bu yaz, hem iOS hem Android için yayınlamış olacak.sohbet uygulaması

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

1 YORUM

  1. Google asistanı çok merak ettim, google now’un aynısı ise işe yaramaz çünkü google now kullanıcıya değil kullanıcı google now’a asistanlık yapıyor :), Allo ve duo güzel olcağa benziyor.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here