Google’nin Bilinmeyen 5 Gerçeği

Dünyada en çok kullanılan arama motoru olan Google’nin özelliklerini epeyce biliriz ancak Google’da bizim özelliklerimizi bilir hatta öyleki Google bizi yakın çevremizdeki arkadaşlarımızdan bile daha iyi tanır çünkü bütün karakteristik özelliklerimizi yansıtarak Google’da aramalar yapıyoruz. Google’yi epey yakından tanır ve biliriz ancak bilinmeyen sırlarınıda öğrenmek istermisiniz?

1-) Google firmasında eskiden beri çalışan kademeli işçilere GOOGLER, işe yeni başlamışlara ise NOOGLER denir.

2-) Google firmasında çalışan işçilerin birisi hayatını kaybettiğinde aldığı maaş’ın yarısını 10 sene boyunca ölen işçinin eşi alır.

3-) Google’da hergün milyarlarca arama yapılıyor ancak yapılan aramaların %15’i daha önce hiç yapılmamış aramalardan oluşuyor buda bizim insanlarımızın çok meraklı bir yapısı olduğunu gösteriyor

4-) Google ana sayfasındaki logosunu bilirsiniz bu logo 2001 yılına kadar ana sayfanın tam ortasında durmuyordu ki bunun nedeni Google kurucularının HTML bilmemesinden kaynaklanıyor olabilir

5-) 2013 yılında bilinmeyen bir sebepten dolayı Google 5 dakikalık kesime uğramıştı ve o 5 dakikalık sürede Global internet trafiğinde %40 düşüşe yol açmıştı buda Google’nin hayatımızda özellikle internet aleminde çok çok büyük bir yere sahip olduğunu gösteriyor.

Google’yi herkes çok iyi tanıdığını söylüyebilir ancak bu 5 özelliğinide bilerek Google’yi daha iyi tanımanıza yardımcı olduk.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0