Gözlüksüz 3D Televizyon

Televizyonlar, hayatımızda uzun bir süreden beri yer teşkil ediyor ve aileyi toplayıcı bir özellik ile karşımıza çıkarak; en fazlka rağbet edilen teknolojik cihazlar sıralamasında üst sıralarda yer alıyor. Yoğun talep alan bu televizyonlar da diğer teknolojik aletler gibi gelişme göstererk, yeni sürümleriyle kullanıcılarıyla başlıyor.

Toshiba’dan Son TV teknolojisi

Son olarak 4K teknolojisinin ve eğimli televizyonlar ile görüntü kalitesinin daha iyi olduğu ve çözünürlük açısından kusursuz olan televizyonlarla karşılaşmıştı. 3D televizyonlarda ise gözlük kullanımından dolayı çabuk sıkılmış, 4K teknolojisine doğru bir yönelme hareketinde bulunmuştuk. Son çıkan televizyonlar ile 3D’yi gözlüksüz izleme imkanımız bulunuyor. Toshiba’nın gerçekleştirdiği bu ürünle 3D televizyonların etkisi daha da artacağa benziyor.

Japon firması Toshiba’nın yaptığı açıklamaya göre; likit kirstal GRIN lens teknolojisiyle 3D teknolojisine gözlüksüz sahip olabilecek, daha farklı görüntü kalitesine hakim olacağız. Yeni teknolojiyi 3840 x 2160 piksel ile deneycek olan Toshiba; 6 ile 9 Ocak tarihlerinde yapılacak CES 2015 fuarında ilgi çekmeyi amaçlıyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0