Ana SayfaTeknoloji HaberleriGüneş Mavi Olacak Ama Dünya 15 Gün Kararmayacak - İşte Gerçekler

Güneş Mavi Olacak Ama Dünya 15 Gün Kararmayacak – İşte Gerçekler

-

Nasa korkutan bir açıklama ile bin sayfadan oluşan kriz raporunu beyaz saraya sundu. Eğer teorileri haklı görülürse insanların önlem alması için uyarılar yapılacak işte raporun detayları

Büyük bir kriz yaşanmaması için sadece Güneş yüzeyinde oluşacak ısı değişiminden dolayı dünyaya gelen ışınların azalacağı ve gücünü kaybedeceğinden dolayı 15 gün karanlıkta kalacağız açıklaması yapılsa da detaylar endişe verici.

Rapora göre Venüs ve Jüpiter gezegenleri aralarında sadece 1 derece kalacak şekilde paralel bir düzleme girecek.

Venüs, Jüpiter’in güney batısına geçecek ve bu sayede Jüpiter’den 10 kat daha parlak olacak. Venüs’ün yaydığı ışık, Jüpiter’deki gazların ısınmasına ve reaksiyona girmesine neden olacak.

Gaz reaksiyonları tahmin edilemeyecek kadar çok hidrojenin uzaya salınmasına sebebiyet verecek. Hidrojen gazı ise Türkiye saatiyle 09.50’de Güneş’e temas edecek. Güneş ile temasa giren büyük miktardaki hidrojen gazı Güneş’te büyük bir patlamanın meydana gelmesine yol açacak. Patlama nedeniyle Güneş’in yüzeyinin sıcaklığı bir anda 9 bin santigrat’a çıkacak. Güneş, sıcaklığı çekirdeğine doğru emerek patlamayı durduracak açıklaması yapılsa da alternatif teoriler korkutuyor.

mavi güneş

Türkiye saatiyle 15 Kasım saat 9:50’de gerçekleşecek olayı 9:58’de görebileceğiz ve güneşin ısısında yaşanan değişimlerden dolayı Mavi göreceğiz. Bu denli ısı değişiminin yaşanması teorisyenlere göre daha büyük felaketlere neden olacak güneşin gücünü kaybetmesi etrafında dönen gezegenlerin yörüngelerini de değiştirebileceğini söylüyor. Öyle bir şey söz konusu olursa yüksek ısı değişimleri yaşanarak yaşama uygun şartların bozularak kıyametin gelmesine neden olacak.

Bir diğer teori ise kıyametten daha kötü güneş ısıyı çekirdeğine çekmeye başladığında çekim gücünü kaybedecek ve etrafında dönen gezenler duracak eski gücüne gelene kadar gezegenlerin yörüngelerinde sabit kalabileceği aktarılırken yeniden güneşin çekim gücüne kavuşmasıyla yaşanacak hareketlilikle dünya tersine dönmeye başlayabilir eğer bu hesaplar doğru çıkarsa güneş doğudan değil batıdan doğmaya başlayacak bu teori oldukça güçlü ve bazı teorisyenler bu olayın güneşin ısı düzenini sağlamak için geçireceği 15 günlük süreçte olabileceğini ön görüyor.

Eğer onlar haklı çıkarsa Mavi güneş batıdan doğup doğudan batacak ve ışık gücünün az olmasından kaynaklı bunu fark etmek biraz zorlaşacak.

Deprem, doğal afetler tetiklenebilir. Güneş yüzeyinde yaşanan patlamaların Ayı etkilemesi sonucu dünyaya uyguladığı kabarma çekiminin değişkenliği sonucu depremleri tetikleyebileceği düşünülürken doğa olaylarınında daha sert yaşanabileceği özellikle okyanus seviyelerinde yaşanacak değişimin dolaylı olarak birçok alanı etkileyeceği düşünülüyor.

Eğer Güneş Batıdan Doğarsa Ne Olur?

Batıdan doğması dünyaya düşen dik ışınların zamanını değiştirir. Buda mevsimlerin tam tersine dönmesine neden olacak bir çok bölgede yaşayan bitki ve hayvan türünün yok olmasına etki edecekken büyük bir kıtlığa neden olabilir. Dünya genelinde birkaç yıllık bir kıtlığın yaşanması dünya nüfusunu yarıya indirebilir buda 3 Milyar insanın ölümüne neden olmasıyla sonuçlanacaktır.

Yapılan bir başka resmi açıklamada “Paniğe Gerek Yok” açıklaması yapıldı

mavi ay görüntüleri

Dünyanın sadece güneş ışınlarının gücünü kaybetmesinden kaynaklı geçici bir karanlık yaşayacağı o süreç zarfında havaların 8-10 derece soğuya bileceği açıklanırken eski düzenine gelmesiyle 8 derece sıcaklık artışı yaşanacağını e sadece kutup bölgelerinin bu ısı değişimlerinden etkilenebileceğini duyurdular.

Şuan merakla Beyaz Saraya sunulan 1.000 sayfalık raporun incelenmesiyle varılacak kararın sonucu bekleniyor. Eğer Nasa haklı görülürse beklenmedik bir doğal felaketin hazırlıklarına başlanacak.

Düşünlen gerçek ise hiçbir şey olamayacak çünkü Mavi Güneş ilk defa yaşanan bir olay değil 1950 yılında ilk defa İskoçya’nın Edinburg kentinde görülerek rapor edilmiş bu sürenin ardından 5 kez daha gündeme gelmiştir. En son ise 14 Aralık 2006’da saat 16.47 mısır’da görülerek “Mavi güneş olayı” olarak kayıtlara geçmiştir.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here