Ana SayfaTeknoloji HaberleriGüney Kore Uyar ve Vur ile Robot Üretti

Güney Kore Uyar ve Vur ile Robot Üretti

-

Yaşadığımız yüz yılda malesef sürekli olarak savaşların içinde kaldık diyebiliriz. Özellikle ülkemizi baz alırsak dört bir yanımızda savaş oluyor desek yalan olmaz ve ülkeler tedbir için teknolojik silahlar üretiyor. Güney Kore son ürettiği robot ile akıllarda yer kazıyacak.

Özellikle büyük ülkeler kendilerini koruma ve savaş anında önde olmak için kendilerine ait savaş aletleri üretiyorlar. Genelde sınır hatlarına yerleştirilen silah batarayalarının önemi ve yapabildiğin görevler hergün büyüyor diyebiliriz. Ancak Güney Kore son ürettiği silah ile tüm dünyanın haberlerinde ana başlık oldu diyebiliriz. Silah başlıkları yerine asker gibi düşünüp uyarıp ateş edebilen bir robot üretti.

Güney Kore’nin ürettiği bu teknoloji savaş robotu çok amaçlı ve akıllı diyebiliriz. Düşman askeri ya da uçağı havadan karadan giriş yaptığında düşmanı hemen fark ediyor ve uyarı sinyali ya da konuşma gibi uyarı mesajı gönderiyor. Ancak düşman bunu aldığı halde hala devam ediyorsa içinde bulunanan silahları ile gelen düşman kuvvetlerini yerle bir ediyor.

İnsan yardımı olmadan çalışan bu robot tam 50 kalibrelik alanda kendi kendine uyarılar ve ateş edebiliyor. Üstelik 180 derece dönmeside yapılan teknolojik robotun büyük özelliklerinden diyebiliriz yani sınır hatları için alınan önlemlerdeki askerleri oraya yığmak yerine bu cihazları oraya koymak daha mantıklı olacak gibi. Bu robotun emri iseArkanı dön, aksi halde ateş edeceğiz dinlenilmezse robot ateşe başlıyor.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here