Güney Kore’de Apple Hakimiyeti

Teknoloji firmaları arasındaki rekabet her geçen gün daha fazla bir ivme kazanarak, daha da ciddi bir hal alıyor. Bu suretle yeni ürünler çıkmasıyla beraber, daha farklı tasarımlara da imza atılıyor. Daha çok notebook ve akıllı telefon pazarında yarış kızışmışken, bu anlamda sürekli olarak değişim gösteren firmaların yanında; söz konusu sektöre adım atan farklı farklı firmalara da rastlamamız mümkün oluyor.

Apple, Samsung’u Geride Bıraktı

Bugün verilen istatistiksel verilerde şaşırtıcı bir gelişmeyle karşılaşıldı. Güney Kore’deki teknoloji ürünlerine dair rekabet ortamında bir sürprizle karşılaşıldı. Güney Kore’nin dev teknoloji firması Samsung, kendi evinde ikinci sıraya gerileyerek; Apple ürünlerine boyun eğdi. Güney Kore’de ilk sıraya yerleşen ilk firma olma özelliğini de yakalayan Apple, farklı tasarımlarının meyvelerini toplamaya devam ediyor.

Apple’ın bu gelişmesinde iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’un son derece etkili olduğunu söyleyebiliriz. Öte yandan diğer Kore şirketi LG’nin giderek düşüş sağladığından dolayı Apple’ın ekmeğine yağ süren bir durum olarak göze çarpmaktadır. Teknoloji pazarında son derece etkili bir rol oynayan Apple’ın kendini giderek geliştireceğini de söyleyebiliriz.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0