Ana SayfaİpucuGüvenli şifre nasıl oluşturulur?

Güvenli şifre nasıl oluşturulur?

-

Android telefon veya tablette ekran süresi nasıl kontrol edilir ve yönetilir

Akıllı telefon bağımlılığı günümüz dünyasında bir sorundur. Bilerek veya bilmeyerek, kendinizi telefonunuzu elinize alıp akılsızca...

Günümüzde karşılaştığımız en büyük teknolojik sorunlardan bir tanesi hacklenme! peki hacklenmemek için nasıl güvenli şifreler oluşturabiliriz? Güvenli şifre nasıl oluşturulur? Sorularına bu haberimiz üzerinden cevap vereceğiz.

En az 6 harf.

Şifreniz içerisinde en az 6 harf kullanın, örneğin adınız gibi kelimeleri kullanmayın, örnek verecek olursak Cepkolik şifresi kolayca bulunabilir, ancak sizler Cepkolik sonuna Cepkolik1999 eklerseniz bulunması zorlaşır, ancak doğum tarihinizi Cepkolik2004 olarak eklerseniz bulunması an meselesidir.

En az 1 karakter 1 sayı.

Şifreniz içerisinde en az bir karakter kullanırsanız bulunması zorlaşır, banka numaraları dahil olmak üzere sayılar üzerine belirlenmiş olan şifrelerinde bulunması zor olacaktır, örneğin sizler şifrenizi cepkolik*1999 yaparsanız bulunması oldukça zor olur,çünkü karşı taraf sizin şifrenizin içerisinde hem sayı hem harf hemde karakter olduğunu bilemez.

Kısacası şifrenizi oluştururken en dikkat etmeniz gereken nokta içerisinde sadece kelime değil sayı ve karakterlerinde bulunması önemlidir.

 

-- Reklam --

Samsung Galaxy A73 5G İnceleme

Samsung, Galaxy A73 5G ile piyasayı adeta sarstı. Bu telefon, harika performansa ve neredeyse diğer tüm orta sınıf telefonları...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.