Güvenli şifre nasıl oluşturulur?

Günümüzde karşılaştığımız en büyük teknolojik sorunlardan bir tanesi hacklenme! peki hacklenmemek için nasıl güvenli şifreler oluşturabiliriz? Güvenli şifre nasıl oluşturulur? Sorularına bu haberimiz üzerinden cevap vereceğiz.

En az 6 harf.

Şifreniz içerisinde en az 6 harf kullanın, örneğin adınız gibi kelimeleri kullanmayın, örnek verecek olursak Cepkolik şifresi kolayca bulunabilir, ancak sizler Cepkolik sonuna Cepkolik1999 eklerseniz bulunması zorlaşır, ancak doğum tarihinizi Cepkolik2004 olarak eklerseniz bulunması an meselesidir.

En az 1 karakter 1 sayı.

Şifreniz içerisinde en az bir karakter kullanırsanız bulunması zorlaşır, banka numaraları dahil olmak üzere sayılar üzerine belirlenmiş olan şifrelerinde bulunması zor olacaktır, örneğin sizler şifrenizi cepkolik*1999 yaparsanız bulunması oldukça zor olur,çünkü karşı taraf sizin şifrenizin içerisinde hem sayı hem harf hemde karakter olduğunu bilemez.

Kısacası şifrenizi oluştururken en dikkat etmeniz gereken nokta içerisinde sadece kelime değil sayı ve karakterlerinde bulunması önemlidir.

 

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0