Ana SayfaİpucuGüvenli şifre nasıl oluşturulur?

Güvenli şifre nasıl oluşturulur?

-

Tesla Model Y’nin Direksiyon Simidi Trafikte Düştü!

Yepyeni bir Tesla Model Y'nin direksiyon simidi, aracın bir New Jersey sakinine teslim edilmesinden sadece...

Günümüzde karşılaştığımız en büyük teknolojik sorunlardan bir tanesi hacklenme! peki hacklenmemek için nasıl güvenli şifreler oluşturabiliriz? Güvenli şifre nasıl oluşturulur? Sorularına bu haberimiz üzerinden cevap vereceğiz.

En az 6 harf.

Şifreniz içerisinde en az 6 harf kullanın, örneğin adınız gibi kelimeleri kullanmayın, örnek verecek olursak Cepkolik şifresi kolayca bulunabilir, ancak sizler Cepkolik sonuna Cepkolik1999 eklerseniz bulunması zorlaşır, ancak doğum tarihinizi Cepkolik2004 olarak eklerseniz bulunması an meselesidir.

En az 1 karakter 1 sayı.

Şifreniz içerisinde en az bir karakter kullanırsanız bulunması zorlaşır, banka numaraları dahil olmak üzere sayılar üzerine belirlenmiş olan şifrelerinde bulunması zor olacaktır, örneğin sizler şifrenizi cepkolik*1999 yaparsanız bulunması oldukça zor olur,çünkü karşı taraf sizin şifrenizin içerisinde hem sayı hem harf hemde karakter olduğunu bilemez.

Kısacası şifrenizi oluştururken en dikkat etmeniz gereken nokta içerisinde sadece kelime değil sayı ve karakterlerinde bulunması önemlidir.

 

-- Reklam --

Ambrane, Devasa 40.000mAh Powerbank’i Satışa Sundu!

Hintli aksesuar üreticisi Ambrane, hızlı şarj desteğine sahip yüksek kapasiteli bir güç bankası olan Stylo Boost Powerbank'i piyasaya sürdü....
Selin Polat
Selin Polathttps://www.cepkolik.com
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz