Hackerlar nasıl hackliyor?

Günümüzde adlarını sürekli olarak duyduğumuz hackerlar kullanıcıları nasıl hackliyor? Bu soru günde milyonlarca defa Google üzerinde aranıyor, her ne kadar bununla ilgili açık bir bilgi olmamasına rağmen hackerların kullandıkları en tehlikeli 2 yöntemi sizlerle paylaşacağız, burada en tehklikeli demek yerine en etkili demenin daha doğru olduğunu düşünüyoruz.

Fake internet siteleri.

Facebook.com adresine girecekken Faceboook.com gibi bir adrese girdiğinizde bu adresin aynı Facebook gibi bir tasarıma sahip olduğunu görüp giriş yap butonuna basacaksınız, ancak sistemsel olarak bir hata olduğu veya şuan sitenin bakımda olduğu gibi bilgiler sizi siteden çıkmaya zorlayacak.

Aslında burada verdiğiniz ve girdiğiniz şifrenin Facebook değil hackerların eline geçtiğinin farkında olmalısınız, Facebook dahil Google gibi tüm popüler sitelerin fake (sahte) siteleri bulunuyor ve bunlar şirketler tarafından değil, hackerlar tarafından kötü amaçlar için kullanılıyor.

Zararlı kodlamalar.

Zararlı kodlamalar diyebileceğimiz virüsler hackerların ana aracı diyebiliriz. Trojan ve RAT ismine sahip uzaktan bağlantı virüsü incelendiğinde bu virüsün bilgisayarınıza girdiğinde tüm bilgilerin hackerların eline geçtiğinin farkında olmalısınız.

RAT bilgisayarınıza indirdiğiniz bilmediğiniz bir program dolayı oluşuyor veya resim dosyası gibi dosyaların içerisinde exe uzantısıyla gelebiliyor, .exe uzantısıyla bilgisayarınıza yükleniyor.

Bu yazı bilgilendirme ve sisteminize gelebilecek güvenlik açıklarına karşı olmak adına yazılmıştır. Lütfen tüm yazılanlara dikkat edin.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0