Hackerlar Türkiye banka hesaplarını hedefledi

Türk kullanıcıların banka hesapları tehlikede.

Teknoloji ilerledikçe günlük yaşantımızda sürekli kolaylıklar yaşıyoruz ancak, bu kolaylıklardan bir tanesi olarak görülen banka kartları ve kredi kartları tehlike altında.

Son gelen bilgilere göre Türkiye’de banka hesabı kullanan kullanıcıların hesapları tehlikede, hackerların hedefi olarak gösterilen Türkiye bu sıralar banka hesapları ile boğuşuyor, son gelen bilgilerde yabancı hackerların Türkiye banka hesaplarına saldırdıkları ve banka hesaplarını sıfırladıkları açıklandı.

Yılbaşından bu yana 190 zengin kişinin mal varlığını sıfırlayan hackerlar zengin kişilerin adeta kabusu olmuş durumda, Kaspersky’nin  yaptığı açıklamalara göre Türkiye şuan için büyük tehlike altında, 190 zengin kişinin hesabının tamamen sıfırlanmasının oldukça büyük bir miktar olduğunu açıklayan Kaspersky en fazla riskin Çin’de olduğunu bildirdi.

Kullanıcıların hesap şifrelerini kolaylıkla çalan hackerlar tek bir hamle ile paraları kendi hesaplarına aktarabiliyorlar, bu hafta toplam olarak yarım milyon Euro çalındığını belirten Kaspersky 1 haftada Türkiye kullanıcılarının hesaplarının sıfırlandığını ve bu miktarın 1 hafta içerisinde oldukça fazla olduğunu belirtti.

Hacklerın İtalyan olduğu ve truva atı yöntemiyle bu miktarları çaldıkları belirtiliyor, bakalım zengin olan hackerlar bu işleri ne kadar süre daha devam ettirecek?

Sizlerde güvenmediğiniz internet sitelerinden alışveriş yapmayın ve kart numaranızı online ortamda asla saklamayın.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0