Ana SayfaTeknoloji HaberleriHackerlar Türkiye banka hesaplarını hedefledi

Hackerlar Türkiye banka hesaplarını hedefledi

-

Android telefon veya tablette ekran süresi nasıl kontrol edilir ve yönetilir

Akıllı telefon bağımlılığı günümüz dünyasında bir sorundur. Bilerek veya bilmeyerek, kendinizi telefonunuzu elinize alıp akılsızca...

Türk kullanıcıların banka hesapları tehlikede.

Teknoloji ilerledikçe günlük yaşantımızda sürekli kolaylıklar yaşıyoruz ancak, bu kolaylıklardan bir tanesi olarak görülen banka kartları ve kredi kartları tehlike altında.

Son gelen bilgilere göre Türkiye’de banka hesabı kullanan kullanıcıların hesapları tehlikede, hackerların hedefi olarak gösterilen Türkiye bu sıralar banka hesapları ile boğuşuyor, son gelen bilgilerde yabancı hackerların Türkiye banka hesaplarına saldırdıkları ve banka hesaplarını sıfırladıkları açıklandı.

Yılbaşından bu yana 190 zengin kişinin mal varlığını sıfırlayan hackerlar zengin kişilerin adeta kabusu olmuş durumda, Kaspersky’nin  yaptığı açıklamalara göre Türkiye şuan için büyük tehlike altında, 190 zengin kişinin hesabının tamamen sıfırlanmasının oldukça büyük bir miktar olduğunu açıklayan Kaspersky en fazla riskin Çin’de olduğunu bildirdi.

Kullanıcıların hesap şifrelerini kolaylıkla çalan hackerlar tek bir hamle ile paraları kendi hesaplarına aktarabiliyorlar, bu hafta toplam olarak yarım milyon Euro çalındığını belirten Kaspersky 1 haftada Türkiye kullanıcılarının hesaplarının sıfırlandığını ve bu miktarın 1 hafta içerisinde oldukça fazla olduğunu belirtti.

Hacklerın İtalyan olduğu ve truva atı yöntemiyle bu miktarları çaldıkları belirtiliyor, bakalım zengin olan hackerlar bu işleri ne kadar süre daha devam ettirecek?

Sizlerde güvenmediğiniz internet sitelerinden alışveriş yapmayın ve kart numaranızı online ortamda asla saklamayın.

-- Reklam --

Samsung Galaxy A73 5G İnceleme

Samsung, Galaxy A73 5G ile piyasayı adeta sarstı. Bu telefon, harika performansa ve neredeyse diğer tüm orta sınıf telefonları...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.