Ana SayfaOyunMinecraftHacker'ların Yeni Hedefi Steam ve Minecraft

Hacker’ların Yeni Hedefi Steam ve Minecraft

-

İnternet camiasında faaliyet gösteren şirketlerin en büyük düşmanı olan Hacker’lar 2015 yılını bitmesine yakın iki dev şirketi hedefleri arasına aldılar!

Hacker‘lar şimdi de Steam ve Minecraft‘ı hedef tahtasına oturttular!

Hackerler arasında savaş devam ederken SkidNP isimli hacker grubu, rsteam-minecraftakip hackerlar Phantom Squad’a ait web sitesinin çökertilmesini üstlenmişti. Bunun üzerine hala etkin olduğunu göstermek isteyen Phantom Squad ise hafta başında Xbox Live ve PlayStation Network’ü hedef alacak saldırılar düzenleyeceğini bildirmiş ve Perşembe günü Xbox Live ağını vuran saldırılar gerçekleştirilmiş ve sorumluluğunu Phantom Squad üstlenmişti.

Ancak açıklamalara bakılırsa Xbox Live ve PSN’a yapılan saldırılarla kalınmayacak ve festival sezonu boyunca hedef alınacak tek oyun hizmetleri bu iki şirket olmayacak gibi görünüyor. Neowin internet sitesine konuşan hacker SkidNP üyesi @Obstructable, Noel tatili süresi boyunca Steam ve Minecraft sunucularına saldıracaklarını söyledi.

Bilgisayar korsanı, nihai amaçlarının şirketleri çökertmek değil Microsoft, Sony ve Valve gibi şirketleri, hacker saldırılarından durdurmak için daha fazla çaba göstermeye zorlamak ek tedbirlerle giriş kapılarını sağlama almak olduğunu belirtti. @Obstructable ayrıca “5 dolarlık bir booter’a sahip herkes doğru bir IP ile Xbox’ı çökertebilir” diyerek güvenliklerinin sıfır olduğunu belirtiyor.

Dünya çapında söz sahibi olan hacktivist grup Anonymous da Çarşamba günü konuya dikkat çekici bir açıklama yapmış ve PSN ya da Xbox Live saldırılarla çökerse, bunun en büyük suçlusunun Microsoft ve Sony olacağını belirtti.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here