Ana SayfaTeknoloji HaberleriHisense L5K Lazer TV'sini satışa sundu!

Hisense L5K Lazer TV’sini satışa sundu!

Fiyatı yaklaşık 3600 dolardan başlayan cihaz, bir LPU dijital lazer motoruna, 8 katmanlı hassas optik yapıya ve mavi lazer ışık kaynağına sahip. Bütün bunlar 4K çözünürlüğe yol açıyor. 100 inçlik versiyonun en yüksek parlaklığı 420 nit, 120 inçlik versiyonun en yüksek parlaklığı 380 nit ve her iki versiyonun da 3500:1 kontrast oranı var.

-

IMDb, 2023 Yılının En Popüler Dizi ve Filmlerini Açıkladı!

Günümüzün en büyük dizi ve film veritabanı olarak faaliyetlerini gösteren ıMDb, 2023 yılının enleri...

Hisense, L5K lazer TV serisini piyasaya sürdü. Bu TV’ler 100 ila 120 inç arasında değişen üç farklı ekran boyutunda sunuluyor. 4K çözünürlük, dijital lazer motor ve Harmon Kardon hoparlörler gibi özelliklerle donatılmış bu TV’lerin size sürükleyici bir multimedya deneyimi sunduğu iddia ediliyor.

Teknik özelliklerin daha fazlasını belirtmeden önce lazer TV’lerin ne olduğunu bilmeniz gerekiyor. Lazer TV’ler özünde geleneksel televizyonlar gibi değil. Bunlar sadece lazerle çalışan ultra kısa mesafeli (UST) projektörler diyebiliriz. Ancak bu tanım her zaman doğru değil, çünkü üreticiler onu tamamen farklı bir ürün gibi gösterebilecek farklı özellikler ve aksesuarlar ekliyor. Örneğin Hisense, L5K TV’leri duvarlarınızda delik açılmasını gerektirmeyen katlanabilir ekranla birlikte gönderiyor.

Artık iyice bilgi sahibi olduğunuza göre, detaylara geçelim: Hisense Lazer TV L5K serisi, bir LPU dijital lazer motoruna, 8 katmanlı hassas optik yapıya ve mavi lazer ışık kaynağına sahip. Bütün bunlar 4K çözünürlüğe yol açıyor. 100 inçlik versiyonun en yüksek parlaklığı 420 nit, 120 inçlik versiyonun en yüksek parlaklığı 380 nit ve her iki versiyonun da 3500:1 kontrast oranı var.

Hisense Laser TV L5K, her iki tarafında da ışıklar bulunan “şık ve sportif bir ön uç tasarıma” sahip. Ayrıca TV, 100 inçten büyük bir ekran boyutunu yansıtmak için duvardan yalnızca 13,8 inç mesafeye ihtiyaç duyuyor. Bu lazer TV serisi, 5 hoparlör ve 3 kanallı amplifikatörden oluşan ve toplam 100 watt güç çıkışı sağlayan Harman Kardon 2.1.2 surround ses sistemine sahip.

Hisense Laser TV L5K serisi, MediaTek MT9639 işlemcinin yanı sıra 3 GB RAM ve 1 TB depolama alanıyla donatılmış. Ayrıca NAS sabit disklerini de destekliyor. Fiyatı ise yaklaşık 3600 dolardan başlıyor.

Avatar Frontiers of Pandora İnceleme Puanları ve Yorumları Belli Oldu

Massive Entertainment, Ubisoft ve FoxNext tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yarın (7 Aralık 2023) itibariyle yayınlanacak olan Avatar Frontiers...
Ayşen Sıla
Ayşen Sıla
Yeni dünyaya olan merakımla birlikte pekişen yazım alanında da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Tam şu anda kendi kitabımı kaleme alırken, dünyamızı kuşatan ve hayatımızın bir parçası haline gelen teknolojiye dair her şeyi ilgiyle takip ediyorum.