Ana SayfaTeknoloji HaberleriHologram teknolojisi gerçeğe dönüşüyor!

Hologram teknolojisi gerçeğe dönüşüyor!

-

3 boyutlu projektörler gerçek oluyor!

Çoğu bilim kurgu filminde veya dizisinde gördüğümüz hologram teknolojisi Bleen olarak adlandırılan cihazlar sayesinde gerçeğe dönüşüyor. 3 boyutlu olarak görüntü yansıtabilen bu cihazlar proje platformu Indiegogo (fon desteği vermek için BURAYA tıklayınız.) üzerinde tanıtıldı. Şuanda fon toplama aşamasında olan Bleen adlı cihazlar günümüzde bir çok yenilik getirebilecek özelliklere sahip diyebiliriz.

Bleen adlı cihazlar iki farklı versiyona sahip, Bleen Birth ve Bleen Rock olarak 2 farklı sürüme sahip cihazlar içerisinde Bleen OS olarak adlandırılan işletim sistemi yer alıyor, her iki farklı modelde de dokunmatik kontrol mevcut, ağırlıkları 5.5 KG kadar olan Bleen cihazlarında Corning Gorilla Glass koruması mevcut.

bleen (2)

3 boyutlu projektör olarak tanımlayabileceğimiz bu cihazlar, 2.5 metreye kadar görüntü yansıtabiliyor, oyun, film, müzik, moda, ticaret veya herhangi bir platformda kullanım imkanı sağlayacak olan cihazlar üzerinde Wi-Fi, Bluetooth, USB bağlantı noktası ve 3.5 mm kulaklık girişleri yer alıyor. Şuanda fon toplayan cihazın piyasaya giriş yapabilmesi için 225 bin dolara ihtiyacı var, cihaz gerekli fonu topladıktan sonra önümüzdeki yıl piyasaya giriş yapacak.

Fon desteği yapan kişiler cihaza 400 dolar ile sahip olacakken Bleen isimli cihazın piyasa fiyatı 800 dolar olacak. Geleceğin teknolojilerinden biri Bleen ismi ile piyasaya giriş yapacak, 3 boyutlu projektör örneğinin tanıtımı için hazırlanmış bir video bulunmakta, lafı fazla uzatmadan sizleri video ile baş başa bırakalım. Gelişmeler, yeni haberler için takipte kalınız.

-- Reklam --
Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here