Ana SayfaTeknoloji HaberleriHome tuşsuz iphone olabilir mi ?

Home tuşsuz iphone olabilir mi ?

-

Snapchat’te kişiler nasıl engellenir?

Snapchat'te arkadaşlarınızdan birini engellemenin zamanı geldiyse, bunu şu şekilde yapabilirsiniz:Adım 1: Mobil cihazınızda Snapchat uygulamasını...

Uzun zamandır değişmeyen tasarımından biri olan “home”” tuşu Iphone 6’da kullanılmayabilir.

Apple, Iphone 6 modeli için gelen dedikoduların arasında parmak izi okuyuculu home tuşunu, ekrana dahil edileceği yönünde söylentiler var. Tabi şimdilik bu söylentiden başka bişey değil. Hatırlarsanız Iphone 5S modelinde de home tuşu olmayan bir model olarak pek çok dedikodu duymuştuk.

Belirsiz kaynaklar tarafından ortaya atılan iddialar arasında Iphone’lara has home tuşunun kalkacağı ve bunun yerine dokunmatik sistemini hayata geçireceği yer alıyor. Hatta Apple’ın yeni dokunmatik sisteminin prototiplerini de denediği gelen söylentiler arasında.

Daha önce Aplle’ın home tuşunun kalkacağı yönünde pek çok söylenti ortaya atılmıştı. Forbes dergisinden Anthony Kosner’da  bu iddiaları atanların arasında yer alıyor. Apple’ın touch ID teknolojisini ekrana monte edilerek home tuşundan vazgeçilebileceğini söylemişti. Bazı yabancı kaynaklı analistler de Apple’ın yeni Iphone modellerinde farklı arayışlar içerisinde olduğunu ve home tuşunu kaldırmalarının pek de süpriz olmayacağı görüşünde.

Hatırlatmakta fayda var. Ekranda olması muhtemel dokunmatik sensörlerle ilgili patentler Apple’ın elinde mevcut. Sadece hangi modelde kullanılacağı merak konusu. Gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz.

Güncelleme: 10 Ocak 2018, iPhone X yani home tuşu olmayan iPhone olarak satışa çıktı.

-- Reklam --

Alienware’in Yeni Bilgisayarı Hayallerinizi Süslüyor Olabilir!

Alienware, yeni bir 18 inç oyun dizüstü bilgisayarını tanıtan kısa bir fragman yayınladı. Bu gerçekten çok heyecan verici bir...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz