Ana SayfaTeknoloji HaberleriHori'den PS4 Uyumlu Fare ve Klavye

Hori’den PS4 Uyumlu Fare ve Klavye

-

Günümüzde pek çok alan için teknolojik gelişmeleri görebiliyoruz ve bunların başında oyun alanınında olduğunu hepimiz biliyoruz. Önceleri bilgisayarda oyun oynamak meşurken şimdilerden PS4’de oynamak daha eğlenceli oldu ve Hori bunun içim PS4 uyumlu klavye ve fare geliştirerek tanıtımını yaptı

Hori bu tip ürünlerle pek çok kez karşımıza çıktı ancak bu sefer ürettiği PS4 uyumlu olarak piyasaya çıkartacağı Tactical Assault Commander 4 adını verdikleri fare ve klavye sistemi oyuncular tarafından oldukça sevilecek diyebiliriz. Artık oyunları bilgisayar yerine PS3, XBOX, PS4 gibi oyun konsollarında oynuyoruz ancak genel olarak PS4’ün daha yaygın olduğunu söyleyebiliriz. Ülkemizde genel olarak PS3 var olsada avrupa ülkelerinde genel olarak yeni çıkatılan ürünler daha çok kullanıldığı için Hori PS4 uyumlu olarak fare ve klavyesini tanıttı.

hori fare

Üretilen klavye bilgisayar uyumlu olarak çalışan ve 100’e yakın tuşu olan bir klavye değil. Üzerinde 18 tane tuş var ve genel olarak oyunlarda kullanılan W A S D… gibi ünlü tuşlar kullanılmış ve oyunlarda kullanılmayan tuşlara yer verilmemiş ama klavye üzerinde 18 tuş olması bu klavyeye nasıl alışacağız anlamına gelmiyor. Çünkü klavyedeki tuşların yerleri normal kulldnığımız Q klavyeler gibi tasarlanmış ve elimizin tam alışacağı şekilde dizayn ederek kontrolümüzün iyi olması amaçlanarak hedefe ulaşılmış diyebiliriz. PS4 uyumlu klavyenin bu yönü pek çok teknoloji incelemesi yapan kişi tarafından beğenildi diyebiliriz.

Üstelik klavye üzerinde yürüyüş ve sniper işlevini görecek tuşlarda yer alıyor bunlar sayesinde oyunad yürüme ve sniper’a geçip işlemlerimizi yapabileceğiz. Şuanda ilk aşamada Tactical Assault Commander 4 seti Black Ops 2 için uyumlu olarak üretilmiş ve toplam fiyatı 130 dolar olacak. İsteyenler PS3 uyumlu olan Tactical Assault Commander 3 setinide satın alarak PS3’lerinde rahatlıkla oyun keyifin sürebilirler.

hori klavye

Fare’yi incelememiz gerekirse eğer normal farelerden aşırı farkı yok ancak tam bir oyun faresi. Gerek büyüklüğü gerek işlevleri bakımından oyun oynamamızı kolaylaştırıyor. Üzerindeki + ve – tuşlar ilede oyun ekranını büyültüp küçültebildiğimiz gibi düşmana yaklaşıp uzaklaşabiliyorsunuzda. Yanlarda ve sol üstte bulunan tuşlarda oyuna göre değişiklik gösterme durumu olabilir ancak hızlı kısayol olma açısında çok başarılı olmuş.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here