HP Sure View Ekran Güvenliği Sağlayacak

Toplu ortamlarda bilgisayar kullanan kulanıcılar için etrafınızdaki kişilerin ekranınıza bakmasını engellemek adına büyük önem taşıyan bir teknoloji geliştirdi.

HP tarafından gelen son açıklamalar HP’nin yeni bir ekran teknolojisi üzerinde çalıştığı yönünde. Bu teknoloji ile beraber ekranını başkaları tarafından çok daha zor bir şekilde izlenebilecek. Dizüstü bilgisayarlar ile oldukça fazla gündeme gelen HP, Sure View adı ile anılan bir yeni teknolojiyi tanıtıyor.

Sure View Ne İşe Yarar?

Sure View ile tanıtımı düzenlenen bu teknoloji ile ekran sadece dik bir açı ile ekranın görüntülenebiliyor olması kalabalık ortamlarda etrafınızdaki kişilerin ekranı net bir şekilde görebilmesini engelliyor. Bu bakımdan ekranınız daha güvenli olması sağlanmış oluyor.

HP, Sure View geliştirilmesinde ortak bir çalışma 3M ile sürdürülürken, geliştirilmiş olan teknoloji ile Sure View ortaya çıktı. Etrafta bulunan kişiler ekranı siyahımsı bir şekilde görecek bu sayede kişiler cafe tarzı ortamlarda daha rahat bir çalışma sergileyebilecekler.

Sure View Kontrol Edilebilecek!

Sure View özelliği kontrol edilebilecek bir şekilde geliyor. Buda büyük avantajın kullanıcılarda olduğunu gösteriyor. Klavye kısayol tuşları ile özelliği saniyeler içerisinde aktif edebilir veya pasif duruma getirebilir.

Bu teknoloji ilerleyen zamanlarda daha önemli bir yere sahip olacakmış gibi görüyor. Çünkü cafe tarzı ortamlar başta omak şartı ile taşınabilir bilgisayarlarınız üzerinde yaptığınız işlemleri bazı insanlar dört gözle izliyor bu gözlem sizi rahatsız edebileceği gibi çalışmanızıda engelleyebilir. Bu durum artık ortadan kalkacak gibi duruyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0