Ana SayfaTeknoloji HaberleriHTC 10'dan Ne Bekliyoruz?

HTC 10’dan Ne Bekliyoruz?

-

12 Nisan’da beklediğimiz HTC 10, çoktan bizi heyecanlandıran bir model. Piyasadaki en iyi kameralardan birine sahip olacağı dile getirilen HTC 10’dan kullanıcılar tabii ki büyük geliştirmeler bekliyorlar. Özellikle HTC One M9’un yarattığı hayal kırıklığı göz önüne alınınca, biz de firmanın yeni amiral gemisinden neler beklediğimizi derledik.

1. Daha İyi Batarya Ömrü

Maalesef HTC One M9’un batarya ömrü pek iyi değildi. Hatta bir önceki model olan HTC One M8’den de kötüydü. Halbuki ekranın aynı boyutta kaldığı ve işlemcinin güçlendirildiği düşünülünce, pil gücünün artması gerekiyordu.

Hala kullanıcılar bu konuda şikayetçiyken, HTC One M10 ya da diğer ismiyle HTC 10’un ciddi bir gelişime girmesi gerekiyor. Yani modelden en az 3000mAh gücünde bir batarya, QuickCharge 2.0 özelliği ve kutudan çıkacak bir adaptör bekliyoruz.

HTC 10-6

2. Üstün Bir Kamera

One M9’un kamerası kötü değildi ama konu HTC olunca, çok daha iyisini bekliyoruz. Bilindiği gibi HTC UltraPixel™ kameraları, en az ışıklı ortamlarda bile geniş bir renk yelpazesi sunmakla tanınıyor fakat bu sefer daha da geliştirilmesini umuyoruz.

M9’un kamerasının, Samsung Galaxy S6 ve LG G4’ün gerisinde kaldığını düşününce, M10 modeli kesinlikle Galaxy S7 ile LG G5’ten üstün olmalı.

HTC 10-4

3. Yeni Bir Tasarım

Aslında bu biraz tartışmalı bir konu çünkü One M9, piyasadaki en iyi tasarıma sahip telefonlardan birisiydi. Problem şu ki, HTC’nin sıradaki hamlesini kestiremiyoruz ve firma son birkaç yıldır kusursuz tasarımı yapmakla uğraşıyordu.

HTC, muhtemelen yine yeni bir tasarım üstünde çalışıyor ama nasıl olacağını kestiremiyoruz. HTC 10 ise umuyoruz ki bizi şaşırtacak. Hatta A9 ve M9 modelleri arasında bir telefon olsa, hiç de fena olmaz.

HTC 10-2

4. Parmak İzi Tarayıcısı

Parmak izi tarayıcıları akıllı telefonlar arasında artık giderek yaygınlaşıyorlar. Samsung, Galaxy S6 ile bu teknolojiye geçti. Apple da son iPhone’larda kullanıyor. Hatta Sony, Huawei ve Google da parmak izi özelliğini yeni modellerine koyuyor.

Ayrıca Android Marshmallow sürümünün de parmak izi tarayıcılarını desteklediğini düşünürsek, HTC 10’un bu teknolojiyi muhakkak barındırması gerekiyor.

HTC 10-3

5. 1080p Ekran

HTC One M9’da, One M8’de ve orijinal HTC One’da 1080 x 1920 ekran mevvcuttu. Samsung Galaxy S6 ile LG G4’ün ikisinin de Quad HD ekranlara sahip olduğu düşünülürse, belki neden HTC daha düşük çözünürlüklü bir ekran sunsun diye düşünebilirsiniz ama durum biraz daha farklı.

5 inç ekranlı telefonlarda Quad HD ekran kullanılması batarya ömrü açısından pek de sağlıklı olmuyor. Rekabet açısından HTC daha geniş çözünürlüklü bir ekran koymayı tercih edebilir fakat 1080p kullanılması hâlinde çok daha uzun bir kullanım süresi sunacaktır.

HTC 10-5

6. Su Geçirmezlik

Eğer HTC ağır metal kasa kullanma konusundaki tavrını sürdürürse, One M10’un su geçirmeme özelliği olması belki biraz zor olabilir ama yine de görmek isteriz. Hatta Samsung Galaxy S6’dan biraz örnek alınabilir. Yani hem su geçirmeme özelliği, hem de microSD kart slotu konabilir.

Aslında One M9’da zaten microSD kart desteği vardı ama bunun yanına suya dayanıklılık da eklenirse, tadından yenmez hâle gelir.

HTC 10-7

7. Daha İyi Ses, Daha İyi BoomSound

One M9’da zaten piyasadaki en iyi hoparlörden birisi vardı fakat daha da iyiye gidemez anlamına gelmiyor. Dolayısıyla, HTC One M10’da daha yüksek ve zengin sesli hoparlörler bekliyoruz. Niye yeni model yerinde saysın ki?

HTC 10-9

8. Daha Çok Hafıza

HTC One M9’da tek bir seçenek vardı ve o da 32GB’dı. Apple’ın taktiği izlenmeli ve farklı seçenekler de sunulmalı. Yani 16GB ve 64GB seçenekleri de sunulabilir. Her ne kadar microSD kart desteği olsa da, bilindiği gibi dosyaları hafıza kartlarında saklamak performansı negatif yönde etkileyebilir. Dolayısıyla, farklı hafıza seçenekleri zenginlik katacaktır.

Peki siz HTC 10 hangi özelliğin olmasını isterdiniz?

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here