CES 2015: HTC Desire 826 İnceleme

HTC, Vegas’taki CES 2015’de iki yeni Desire akıllı telefonunu duyurdu.  Üst kesim Desire 826 ve satın alınabilir Desire 320. HTC Desire 826 Ocak sonrası çıkacakken, ikincisi çoktandır Güney Amerika’da satışta. HTC Desire 826 bir amiral gemi olmayabilir ancak muhakkak 5.5” 1080p ekranı, hızlı sekiz-çekirdekli işlemcisi, 13MP arka kamerası ve Android Lollipop ve HTC Sense 6.0 ile güncel yazılım paketiyle ilgi çekici.

Uzun zamandır beklenen HTC ONE (M8) varisinin, HTC Hima onu Marttaki yaklaşan MWC expo’nun galasında ya da Barcelona’nın gösterisinden önce ya da hemen sonrasında tek başına bir etkinlikte göreceğiz anlamına gelen CES için yapmadığı gibi dedikoduları çıktı. HTC Desire 826 ile birkaç dakika geçirdik. Hem tanıdık hem de yeni gözüküyor ve ilk etkilerimizi beklenen başlangıçtan hemen sonra detaylandırdık.

HTC Desire 826 İnceleme

HTC Desire 826 1080p çözünürlüklü 5.5” IPS bir ekran etrafına inşa edilmiş zarif ve yeni görünüşlü bir phablet. Cihaz kesinlike önceki HTC Desire 820 modeliyle hem boyutu hem de görünüşünde özdeş, hatta aynı donanımı içeriyor ama (5.5”)ekranın gerçek halini aynı tutarken görüntü FullHD ile geliştirilmiş.

HTC Desire 820 çok iyi bir yapı kalitesine sahipti ve HTC Desire 826‘da öyle. Bataryanın kullanıcı ulaşabilir ve değiştirebilir olmadığı anlamına gelen arka kapak çıkarılamaz. Koruyucu bir kauçuk kabın altında duran  nano-Sım ve microSD yatakları ise solda.

Desire 826 Qualcomm’u sunabileceği şimdilerde en iyi ortalama platform olan Snapdragon 615 chip’i çalıştırıyor. 1.5GHz’a kadar çıkan dört çekirdekle ve 1.0GHz’a kadar çalışan diğer dörtle sekiz çekirdekli bir Cortex-A53 işlemci ortaya çıkıyor. 2GB RAM çoklu görev sürecini tereyağı pürüzsüzlüğünde yapmaya muhakkak yardım edecekken, grafik sorumluluğu altındaki GPU ise Adreno 405.

Akıllı telefon, farklı tabanlar ve vurgu özellikleriyle çeşitli renklerde mevcut. Tüm bunlar gösterişli plastikten yapılma biri dışında- Tuxedo Gray, tıpkı Desire 820 deki gibi, çiziklere eğilimli olmayan mat bir plastik materyalden.

HTC Desire 826 bir stereo ikilisi BoomSound hoparlör içeriyor- bir tanesi ekranın üstünde küçük bir şeridin altında yer alıyor ve aynısı kulaklık için de geçerli.  İkinci hoparlör ise ekranın altında özdeş bir şeridin altında gizleniyor.

HTC Desire 820’in aksine, yeni Desire 826 mükemmel öz çekim (selfie) fotoğrafları için önüne yerleştiren 4MP kamera sunuyor. Ön LED ışık yok ancak bu sensörler ihtiyacınız olmayabilir çünkü önceki HTC One ve One(M8) testlerimiz tarafından değerlendirilen düşük ışık durumları altında gayet iyi çekiyor.

HTC Desire 826‘nın arka kamerası LED ışık ile birleştirilmiş 13MP bir öğe. Onun hakkında basın bülteni ve basın materyalleriyle konuşmanın zevki olmamasına rağmen, umarız en azından HTC One mini2‘de bulduğumuz 13 MP arka kamera kadar iyidir. Her iki kamera da 1080p video kaydı yapabiliyor.

HTC Desire 826 en yeni Android 5.0.1  Lollipop ve HTC Sense 6.0 UI çalıştırıyor. Bu birleşim çoktan bazı HTC akıllı telefonlarında sunuldu ve 64-bit desteğinden başka her şey aynı gözüküyor.

Pasifik – Asya bölgesi, hemen ardından katılan daha fazla pazarla Ocak’ın sonunda HTC Desire 826’yı ilk kullanacak ülke olacak. Türkiye’ye ise henüz ne zaman geleceği belli değil. Son olarak HTC Desire 826‘ın fiyatı ile ilgili de şuan kesin bir şey söylemek pek mümkün görünmüyor.

Htc’nin bu yeni modeli olan Desire 826 için yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0